Sokół zwycięża na inaugurację sezonu [GALERIA ZDJĘĆ, WIDEO]

Szczypiorniści Sokoła Browar Kościerzyna znakomicie rozpoczęli nowy sezon.

W pierwszym spotkaniu podopieczni Andrzeja Gryczki pokonali MKS Mueller Grudziądz. Początek meczu nie zwiastował łatwego zwycięstwa dla naszej drużyny. Szczypiorniści z Grudziądza od pierwszego gwizdka nawiązali równorzędną walkę z Sokołem, czego dowodem jest fakt, że udało im się wyjść na prowadzenie. Mobilizacja Sokoła nastąpiła po 15 minucie, gdy udało mu się rzucić cztery bramki z rzędu. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 12:10 dla Sokoła. Od początku drugiej połowy zarysowała się zdecydowana przewaga gospodarzy. Przez niespełna kwadrans Sokół rzucił aż siedem bramek, tracąc trzy. Mimo starań przyjezdnych, nie udało im się do końca meczu zniwelować tej różnicy.

W najbliższą sobotę Sokół zagra ze zdecydowanie silniejszym rywalem, Wybrzeżem Gdańsk.