Sokół zdemolowany

Sokół Kościerzyna został praktycznie rozbity w wyjazdowym meczu z Borodino Legionowo. Nasz zespół przegrał aż 15:32.

Zespół z Legionowa był faworytem tego spotkania, jednak Sokół w meczu w Kościerzyna postawił bardzo trudne warunki pretendentowi do awansu do Superligi. Niestety, w meczu wyjazdowym było zupełnie inaczej. Już od pierwszych minut meczu było wiadomo, że gospodarze nie zamierzają lekceważyć teoretycznie słabszego zespołu Andrzeja Gryczki.

Po upływie 15 minut meczu na tablicy wyników było już 8:3. Jednak później w szeregi gospodarzy wdarło się rozluźnienie, co wykorzystał zespół z Kościerzyny. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 13:7 dla Legionowa.

Drugą połowę, ponownie jak pierwszą, znakomicie rozpoczęli gospodarze. Szybka gra w ofensywie, a także bardzo szczelna obrona, wkrótce zaowocowała tym, że Legionowo zyskało przewagę dziewięciu bramek nad kościerskim zespołem. W miarę upływu minut sytuacja Sokoła stawała się jeszcze bardziej dramatyczna.

Pod koniec meczu nasza ekipa zagrała w osłabieniu, ponieważ ze względu na trzykrotne wykluczenia, z boiska zeszli Maciej Reichel oraz Michał Janusiewicz. Ostatecznie uległ 15:33.
Kolejny mecz Sokół zagra u siebie 11 kwietnia z ekipą Mebli Wójcik Elbląg.