Sokół zagrał na remis

Remisem 27:27 zakończył się wyjazdowy mecz kościerskiego Sokoła do Nidzicy, gdzie nasz zespół zmierzył się z Warmią Travelandem Olsztyn.

Warto wspomnieć, że faworytem tego meczu byli gospodarze, ponieważ jeszcze w minionym sezonie ekipa z Olsztyna dwukrotnie ogrywała zespół Andrzeja Gryczki.

Początek tego meczu pokazał jednak, że tym razem może być zupełnie inaczej aniżeli w poprzednim sezonie. Sokół grał znakomicie, a dowodem na te słowa było prowadzenie w osiemnastej minucie spotkania 9:7. Gospodarze wyszli w końcówce pierwszej połowy jeszcze na prowadzenie, jednak pierwsza odsłona ostatecznie zakończyła się zwycięstwem naszych szczypiornistów 16:14.

Druga odsłona miała bardzo wyrównany przebieg, ale coraz bardziej emocjonująco było, gdy mecz zbliżał się do końca. Bramkarz gospodarzy dwukrotnie wybronił rzuty karne wykonywane przez zawodników Sokoła Kościerzyna. Pomimo tego, na cztery minuty do końcowego gwizdka nasz zespół prowadził różnicą dwóch bramek. Trzeba też wspomnieć, że goście również w końcowej fazie spotkania nie wykorzystali dwóch karnych, jednak zdobyli dwie bramki z przeprowadzonych akcji. W ten sposób udało im się doprowadzić do remisu i mecz zakończył się wynikiem 27:27.

Kolejny mecz kościerski Sokół rozegra przed własną publicznością. Rywalem naszych zawodników będzie zespół Realu Astromal Leszno. Początek zawodów w Sokolni zaplanowano na godz. 18.