Sokół wystrzelał się w pierwszej odsłonie [GALERIA ZDJĘĆ]

Sokół Kościerzyna po bardzo zaciętym pojedynku przegrał z KPR Borodino Legionowo.

W tym meczu, który został rozegrany na kościerskiej Sokolni, było wszystko - bezpardonowa walka, zaciętość, radość i nieoczekiwane zwroty akcji. Warto podkreślić, że zespół z Legionowa był zdecydowanym faworytem tego pojedynku.

Przyjezdni przed tym meczem zajmowali pierwsze miejsce w tabeli, a w dodatku nie zanotowali jeszcze w tym sezonie żadnej porażki.

Już pierwsze minuty walki na parkiecie pokazały, że przyjazd na Kaszuby nie będzie lekką przeprawą dla zespołu z Legionowa i właśnie tutaj zostanie przerwana dotychczasowa znakomita passa. Zawodnicy kościerskiego klubu nie zamierzali ustępować pola rywalom i postawili mu trudne warunki. Świadczyć o tym może fakt, że w 12 minucie spotkania na tablicy wyników był remis 6:6. Jednak kilka minut później kibice zgromadzeni w kościerskiej Sokolni byli świadkami iście koncertowej gry Sokoła. W ciągu zaledwie dziesięciu minut szczypiorniści kościerskiej drużyny urządzili prawdziwy, strzelecki festiwal. Zdobyli osiem bramek, tracąc w tym samym czasie zaledwie jedną. Do końca pierwszej odsłony gospodarze nie spuszczali z tony ostatecznie wygrywając 18:12.

Początek drugiej połowy nie zwiastował tego, co miało za chwilę się zdarzyć. Po upływie ośmiu minut Sokół Kościerzyna powiększył swoją przewagę do 7 bramek. Jednak jak się okazało, w tym momencie skuteczna maszyna Sokoła, po prostu się zacięła. Do kontrataku przystąpili goście zdobywając bramki, jedną za drugą. Kościerzynianie nie potrafili znaleźć sposoby na doskonale grających przeciwników. Skuteczność naszej drużyny w drugiej odsłonie była fatalna, o czym świadczy fakt, że Sokół do końca meczu zdołał strzelić zaledwie cztery bramki. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu z Legionowa 30:25.

W kolejnym meczu Sokół Kościerzyna I ligi piłki ręcznej mężczyzn zmierzy się z ekipą Mebli Wójcik Elbląg. Spotkanie odbędzie się już jutro na wyjeździe.