Sokół w dolnej strefie

Nie udał się Sokołowi Kościerzyna wyjazd do Leszna. Zespół Andrzeja Gryczki uległ Realowi Astromal Leszno 20:23.

Kolejna porażka kościerskiej ekipy spowodowała, że zbliża się ona do spadkowej strefy tabeli I ligi.

Gospodarze dobrze rozpoczęli spotkanie zdobywając trzy bramki z rzędu. Sokół jednak szybko doprowadził do remisu, a następnie wykorzystując szkolne błędy zespołu z Leszna zdobył lekką przewagę. Jednak i kościerska drużyna nie ustrzegła się błędów, co szybko wykorzystali gospodarze. Warto wspomnieć, że obydwa zespoły grały dobrze w obronie, o czym świadczy wynik z końca pierwszej połowy. Po 30 minutach gry było 9:9.

Drugą połowę dobrze zaczęli kościerzynianie, którzy rzucili dwie bramki. Gospodarze szybko jednak odrobili straty i dzięki skutecznym kontratakom wypracowali sobie kilkubramkową przewagę. Sokół zerwał się jednak do walki i na kilka minut przed końcem przegrywał tylko jedną bramką. Niestety, końcowa faza spotkania należała do gospodarzy, którzy ostatecznie wygrali 23:20.

W efekcie przegranej w Lesznie Sokół Kościerzyna spadł na 10 miejsce w tabeli I ligi piłki ręcznej mężczyzn.
W kolejnym spotkaniu zawodnicy Andrzeja Gryczki zmierzą się z drużyną Wolsztyniaka Wolsztyn. Spotkanie odbędzie się w sobotę w Sokolni o godz. 18.