MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Słupsk: Wniosek o odmówienie absolutorium prezydentowi Słupska odrzucony

red.
Regionalna Izba Obrachunkowa w Gdańsku negatywnie zaopiniowała wniosek Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Słupsku o nieudzielnie absolutorium Prezydentowi Miasta Słupska za 2011 rok.

Skład Orzekający stwierdził, że Komisja Rewizyjna nie wywiązała się z nałożonego na nią obowiązku ustanowionego art. 270 ust. 2 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 roku o finansach publicznych, z uwagi na to, że przed podjęciem wniosku w sprawie nieudzielenia absolutorium Prezydentowi Miasta nie zapoznała się i nie rozpatrzyła sprawozdania finansowego.

Ponadto zdaniem Składu Orzekającego Komisja Rewizyjna przede wszystkim nie oceniła wykonani budżetu w całości, tj. ogółu dochodów (wykonanie planu 94,3%), ogółu wydatków (wykonanie 91,3%), poziomu deficytu (na plan 43.462.546 zł wykonano 27.697.800 zł), wysokości zadłużenia na koniec roku (stan na koniec grudnia 182.631.869 zł) i innych parametrów ogólnych, lecz skoncentrowała się jedynie na niewielkiej części wydatków majątkowych.

Dlatego też Skład Orzekający Regionalnej Izby Obrachunkowej w Gdańsku stwierdza, że przyjęcie przez Komisję Rewizyjną wniosku o nieudzielenie absolutorium Prezydentowi Miasta Słupska nie znajduje uzasadnienia w ustaleniach poczynionych przez Komisję.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki