Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Słupsk. Podwójna pensja dla dyrektora

KT
Blisko 100 tys. zł brutto zarobiła na umowę-zlecenie Anna Grabuszyńska, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Ochrony Środowiska słupskiego magistratu.

Przez półtora roku sprawowała nadzór właścicielski jako zastępca pełnomocnika w projekcie unijnym, realizowanym w formalnie podlegającej jej wydziałowi spółce Wodociągi Słupsk.

Nieprawidłowości etyczne podwójnego zatrudnienia wykryła Najwyższa Izba Kontroli. Dopiero wtedy prezydent z dniem 1 grudnia 2010 odwołał Grabuszyńską z tej funkcji.

- Nieprawidłowości wskazane przez NIK dotyczyły ewentualnej bezstronności nadzoru - wyjaśnia Mariusz Smoliński, rzecznik słupskiego magistratu. - Według naszych ustaleń była to ogólnie stosowana w kraju praktyka, że dyrektorzy merytorycznych wydziałów sprawują nadzór. Nie mieliśmy zastrzeżeń, ponieważ dyrektora na to stanowisko powołał minister.

Umowa zlecenia podpisana została w lipcu 2009 roku. Co ważne, Anna Grabuszyńska w swoim zeznaniu rocznym PIT za 2009 rok zaznaczyła, że dochody z umowy zlecenia nie kolidowały z zakresem jej obowiązków służbowych.

Dyrektor słupskich Wodociągów, Andrzej Wójtowicz, który przy projekcie jest jego pełnomocnikiem, zaznacza, że nie otrzymywał dodatkowego wynagrodzenia, a jego zastępca miał przy projekcie szeroki zakres obowiązków.

Interpelację w ratuszu złożył w tej sprawie Robert Kujawski z PiS, który poprosił o szczegółowe wyjaśnienia, czy podobna sytuacja nie dotyczy też innych urzędników.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki