Ślubowanie policjantów w KWP w Gdańsku. Nowi funkcjonariusze przyjęci do służby, wręczono też nagrody i odznaczenia [ZDJĘCIA]

Artur Kopecki
Ślubowanie policjantów w KWP w Gdańsku
Ślubowanie policjantów w KWP w Gdańsku fot. KWP Gdańsk
Udostępnij:
Nowi funkcjonariusze wstąpili w szeregi pomorskiej policji. W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku odbyło się ślubowanie nowo przyjętych do służby mundurowych. Wręczono także odznaczenia i nagrody.

Nowi policjanci ślubując na sztandar tym samym wstąpili w szeregi polskiej policji. Uroczystość była także okazją do wręczenia Medali za Długoletnią Służbę, odznak „Zasłużony Policjant” oraz nagród MSWiA i Komendanta Głównego Policji. Uroczystość uświetnił swoją obecnością Wojewoda Pomorski.

„Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej" - przysięgali nowo przyjęci funkcjonariusze.

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie do służby w policji muszą przejść przez kilka etapów postępowania kwalifikacyjnego, które obejmuje m.in. testy z wiedzy, sprawności fizycznej, test psychologiczny, wywiad oraz komisję lekarską.

Młodzi adepci w szkole policji zdobywają wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu przepisów prawa i taktyki policyjnej. Doskonalą także swoje umiejętności strzeleckie. Po odbyciu przeszkolenia, rozpoczynają służbę w wyznaczonych jednostkach terenowych województwa pomorskiego.

Zarobki w policji 2020: ile zarabiają policjanci? Oto najnowsze STAWKI po podwyżkach. Pensja policyjna - ile płaci MSWiA? Ile zarabia komendant? Ile zarabia kursant?

Zarobki w policji 2021: ile teraz zarabiają policjanci? Pens...

W ceremonii udział wziął wojewoda pomorski Dariusz Drelich, który razem z komendantem wojewódzkim policji w Gdańsku nadinsp. Andrzejem Łapińskim wręczył kilkudziesięciu policjantom i pracownikom policji odznaczenia państwowe i resortowe – Medale za Długoletnią Służbę oraz odznaki „Zasłużony Policjant” - w uznaniu szczególnych zasług w zakresie ochrony bezpieczeństwa ludzi i utrzymania porządku publicznego.

Dodatkowo, 20 funkcjonariuszy otrzymało nagrody motywacyjne ministra spraw wewnętrznych i administracji oraz komendanta głównego policji za szczególne osiągnięcia w służbie.

Wszystkim zgromadzonym szef KWP w Gdańsku nadinsp. Andrzej Łapiński, pogratulował, a wyróżnionym dodatkowo podziękował za dotychczasową służbę i pracę. Wojewoda natomiast wręczył nowo przyjętym funkcjonariuszom listy gratulacyjne, a do wszystkich wyróżnionych skierował gratulacje i życzenia dalszych sukcesów.

Nowe radiowozy dla gdańskiej policji

Gdańska policja dostała sześć nowych radiowozów. W środę odb...

Z naszego obszernego archiwum zdjęć wybraliśmy fotografie najładniejszych policjantek w Polsce! Zobaczcie ładniejszą stronę polskiej policji! >>>>>>>> Polecamy także: Czy mówisz jak prawdziwy polski glina? Sprawdź!Zobacz także: Najpiękniejsze polskie strażaczki! Mamy zdjęcia!

Poznajcie najpiękniejsze policjantki w Polsce. Ich uroda robi wrażenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosja niszczy ukraiński przemysł

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Bałtycki
Dodaj ogłoszenie