Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk 2:1 (0:0)

W meczu piłkarskiej ekstraklasy Lechia Gdańsk przegrała we Wrocławiu ze Śląskiem 1:2 (0:0). Śląsk: Kelemen - Socha, Celeban, Fojut, Pawelec - Łukasiewicz - Sobota (69 Madej), Mila, Kaźmierczak, Ćwielong (88 Diaz) - Gikiewicz (79 Vukelja). Lechia: Małkowski - Deleu, Bąk, Vućko, Hajparetjan - Nowak (70 Poźniak), Surma, Traore (76 Sazankow) - Dawidowski (54 Pietrowski), Buval, Lukjanovs.

1 minuta - sędzia Paweł Pskit z Łodzi rozpoczął to spotkanie
4 min. - akcja Mili w polu karnym, ale nie została zakończona strzałem
8 min. - Dawidowski sam na sam z bramkarzem Śląska, ale źle trafił w piłkę i skutecznie interweniował Kelemen
11 min. - groźna akcja Śląska. Po podaniu Ćwielonga strzelał Mila i piłka przeleciała obok słupka
16 min. - niebezpieczne dośrodkowanie Mili, ale dobrze interweniował Vućko
20 min. - skuteczna interwencja Kelemena po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Nowaka
21 min. - strzelał Ćwielong, ale dobrze interweniował Małkowski
24 min. - bardzo dobre podanie Kaźmierczaka do Gikiewicza, ale napastnik Śląska nie doszedł do piłki
35 min. - świetna akcja Mili, który ograł piłkarzy Lechii, ale nikt nie doszedł do tego podania
36 min. - Małkowski obronił strzał Mili z dystansu
38 min. - Mila huknął z dystansu, ale Małkowski z problemami za drugim razem złapał piłkę
42 min. - kolejna groźna akcja Ślaska. Po zagraniu Fojuta w czystej sytuacji znalazł się Ćwielong, który uderzył słabo i bramkarz Lechii bez problemów złapał piłkę
45 min. - koniec pierwszej połowy, w której niewielką przewagę mieli gospodarze. Śląsk - Lechia 0:0

46 min. - początek drugiej połowy meczu we Wrocławiu
47 min. - dośrodkowanie Mili i po strzale głową Gikiewicza z kilku metrów, który wygrał pojedynek z Bąkiem, piłka przeleciała tuż nad poprzeczką, Było groźnie
54 min. - podanie w pole karne Ćwielonga, a Bąk wybił piłkę na rzut rożny, sprzed nóg Gikiewicza
54 min. - zmiana w Lechii: za Dawidowskiego wszedł Pietrowski
56 min. - Piłką z autu w pole karne wrzucił Socha, a Kaźmierczak uprzedził Vućkę i głową w długi róg posłał piłkę do bramki nad zaskoczonym Małkowskim. Śląsk - Lechia 1:0!
60 min. - po zagraniu Traore świetnie strzelił Surma i Kelemen szczęśliwie odbił piłkę poza boisko
65 min. - strzał Mili z wolnego, ale Małkowski bez problemów złapał piłkę
67 min. - świetne podanie Mili w pole karne do Ćwielonga, a ten pewnie posłał piłkę w długi róg bramki gdańszczan. Śląsk - Lechia 2:0!
69 min. - zmiana w Śląsku: za Sobotę wszedł Madej
70 min. - zmiana w Lechii: za Nowaka wszedł Poźniak
71 min. - niecelny strzał Mili
74 min. - po dośrodkowaniu Lukjanovsa niecelnie głową strzelał Traore
76 min. - zmiana w Lechii: za Traore wszedł Sazankow
79 min. - zmiana w Śląsku: za Gikiewicza wszedł Vukelja
83 min. - Kelemen znakomicie obronił strzał Lukjanovsa, po rykoszecie
83 min. - po rogu Poźniaka, piłkę głową odbił Pawelec, a przy biernej postawie całej defensywy futbolówkę z kilku metrów do siatki wpakował Vućko. To jego pierwszy gol w biało-zielonych barwach! Śląsk - Lechia 2:1! Żółta kartka dla protestującego Vukleji
86 min. - świetna akcja Sazankowa, po podaniu od Surmy, ale napastnik Lechii strzelił wprost w Kelemena
88 min. - zmiana w Śląsku: za Ćwielonga wszedł Diaz
90 min. - sędzia doliczył 3 minuty do czasu gry