Skromne wyniki zapaśników

Mateusz Węsierski
Zmienne szczęście towarzyszyło ostatnim startom zapaśników z Miastka. Medale zdobyli tylko na międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików rozgrywanych w Kartuzach.

Złoto wywalczył Artur Szczęsny w kategorii wagowej do 35 kg, który trzy walki wygrał przez położenie przeciwników na łopatki, a w finale pokonał Krzysztofa Rojka (Olimp Kostrzyn). Hubert Rudnik wygrał w wadze do 66 kg. W finale przez położenie na łopatki pokonał Bartosza Glapińskiego (Sobieski Poznań). Ponadto Jakub Bednarz w wadze do 53 kg przywiózł z Kartuz srebro.

- Gdy w finale prowadził na punkty 8:3, popełnił błąd przy wykonywaniu tzw. wózka, został skontrowany i dał się położyć na łopatki - relacjonuje jego trener Kazimierz Wanke.

Brązowe medale wywalczyli Filip Petrończak w wadze do 38 kg i Piotr Zabłocki (47 kg).

Gorzej powiodło się wychowankowi miasteckiego klubu - Mateuszowi Wanke. Reprezentant Unii Racibórz nie obronił brązowego medalu Akademickich Mistrzostw Świata sprzed 2 lat. Podczas startu w Finlandii zajął 9 miejsce w wagowej kategorii 66 kg.

Żadnych medali nie udało się też przywieźć z mistrzostw Polski seniorów w Radomiu. ZKS Miastko reprezentował Grzegorz Wanke (do 66 kg), zajmując 9 miejsce.