Skoki narciarskie 2020/21 NA ŻYWO KLASYFIKACJA, WYNIKI, PUCHAR ŚWIATA. Tabela, Puchar Narodów, loty, klasyfikacje końcowe [28.03.2021 r.]

Paweł Stankiewicz
Paweł Stankiewicz
Puchar Świata w skokach narciarskich 2020/2021. Klasyfikacja generalna. Tabela, Puchar Narodów. Zobacz klasyfikację generalną Pucharu Świata oraz Pucharu Narodów. Sprawdź wyniki konkursów! [tabela, klasyfikacja generalna]. Tutaj będziemy na bieżąco aktualizować klasyfikacje generalne po poszczególnych konkursach. Sprawdźcie końcowe klasyfikacje w Pucharze Świata, Pucharze Świata w lotach oraz w Pucharze Narodów.

CZYTAJ TAKŻE: Skoki narciarskie. Terminarz Pucharu Świata 2020/21. Gdzie oglądać? Kiedy inauguracja w Wiśle? Program

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 2020/2021

M-ceZawodnikKrajPunkty
1.Halvor Egner GranerudNorwegia1572
2.Markus EisenbichlerNiemcy1190
3.Kamil StochPolska955
4.Ryoyu KobayashiJaponia919
5.Robert JohanssonNorwegia884
6.Karl GeigerNiemcy826
7.Piotr ŻyłaPolska825
8.Dawid KubackiPolska786
9.Anze LanisekSłowenia775
10.Marius LindvikNorwegia612
11.Yukiya SatoJaponia581
12.Daniel HuberAustria561
13.Bor PavlovcićSłowenia559
14.Daniel Andre TandeNorwegia543
15.Pius PaschkeNiemcy514
16.Andrzej StękałaPolska473
27.Jakub WolnyPolska195
31.Klemens MurańkaPolska141
40.Aleksander ZniszczołPolska81
45.Paweł WąsekPolska62
58.Maciej KotPolska17
74.Stefan HulaPolska2
76.Tomasz PilchPolska1

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata w lotach narciarskich w sezonie 2020/2021

M-ceZawodnikKrajPunkty
1.Karl GeigerNiemcy260
2.Ryoyu KobayashiJaponia260
3.Markus EisenbichlerNiemcy172
4.Bor PavlovcićSłowenia141
5.Domen PrevcSłowenia132
6.Daniel HuberAustria114
7.Robert JohanssonNorwegia110
8.Yukiya SatoJaponia109
9.Michael HayboeckAustria94
10.Piotr ŻyłaPolska82
14.Jakub WolnyPolska49
17.Andrzej StękałaPolska29
19.Dawid KubackiPolska28
31.Kamil StochPolska11
40.Klemens MurańkaPolska2

CZYTAJ TAKŻE: Klasyfikacja generalna Turnieju Czterech Skoczni

Klasyfikacja Pucharu Narodów 2020/21

M-ceKrajPunkty
1.Norwegia5429
2.Polska4738
3.Niemcy4361
4.Austria3522
5.Słowenia3235
6.Japonia3111
7.Rosja591
8.Szwajcaria508
9.Finlandia340
10.Kanada116
11.Estonia63
12.Francja25
13.Bułgaria19
14.Włochy9
15.Czechy6
16.USA3

Wyniki konkursu drużynowego w Wiśle (21.11.2020):
1. Austria - 1078,0
2. Niemcy - 1069,3
3. Polska - 1061,5
4. Norwegia - 1024,2
5. Japonia - 996,3
6. Słowenia - 968,4
7. Rosja - 875;5
8. Szwajcaria - 863
9. Czechy - 368,0

Wyniki konkursu indywidualnego w Wiśle (22.11.2020):
1. Markus Eisenbichler (Niemcy) 267,6 (137,5 - 134,0)
2. Karl Geiger (Niemcy) 258,6 (133,5 - 128,0)
3. Daniel Huber (Austria) 255,7 (138,5 - 125,5)
4. Halvor Egner Granerud (Norwegia) 251,7 (131,5 - 130,0)
5. Piotr Żyła (Polska) 246,5 (125,5 - 128,0)
6. Anze Lanisek (Słowenia) 246,3 (136,0 - 118,0)
7. Yukiya Sato (Japonia) 244,0 (126,0 - 123,0)
8. Philipp Aschenwald (Austria) 242,4 (125,0 - 127,0)
9. Mackenzie Boyd-Clowes (Kanada) 240,7 (126,0 - 134,0)
10. Michael Hayboeck (Austria) 228,7 (124,5 - 122,0)
11. Dawid Kubacki (Polska) 227,6 (124,5 - 116,0)
...
19. Andrzej Stękała (Polska) 214,6 (124,5 - 127,5)
20. Maciej Kot (Polska) 214,5 (117,0 - 121,0)
22. Klemens Murańka (Polska) 213,3 (127,5 - 107,0)
27. Kamil Stoch (Polska) 193,6 (121,5 - 104,0)
29. Stefan Hula (Polska) 190,4 (117,5 - 111,5)
33. Jakub Wolny (Polska) 94,0 (114,5)
34. Aleksander Zniszczoł (Polska) 93,0 (115,0)
43. Tomasz Pilch (Polska) 88,5 (119,0)
48. Paweł Wąsek (Polska) 65,8 (102,5)

Wyniki konkursu indywidualnego w Ruce (28.11.2020):
1. Markus Eisenbichler (Niemcy) 313,4 (146,0 - 141,0)
2. Piotr Żyła (Polska) 294,1 (136,0 - 137,0)
3. Dawid Kubacki (Polska) 293,9 (139,0 - 132,5)
4. Halvor Egner Granerud (Norwegia) 291,2 (135,0 - 142,0)
5. Yukiya Sato (Japonia) 276,1 (140,0 - 127,0)
6. Robert Johansson (Norwegia) 275,7 (134,0 - 136,0)
7. Bor Pavlovcić (Słowenia) 274,9 (134,5 - 132,0)
8. Pius Paschke (Niemcy) 268,5 (136,0 - 129,5)
9. Karl Geiger (Niemcy) 265,2 (129,5 - 132,5)
9. Klemens Murańka 265,2 (131,0 - 134,5)
11. Andrzej Stękała 260,6 (131,0 - 131,5)
12. Kamil Stoch 257,9 (125,0 - 136,0)
...
22. Paweł Wąsek (wszyscy Polska) 236,0 (130,0 - 123,5)

Wyniki konkursu indywidualnego w Ruce (29.11.2020):
1. Halvor Egner Granerud (Norwegia) 282,0 (137,0 - 142,0)
2. Markus Eisenbichler (Niemcy) 272, 1 (141,0 - 131,0)
3. Dawid Kubacki (Polska) 265,6 (132,0 - 139,0)
4. Yukiya Sato (Japonia) 260,3 (130,0 - 146,0)
5. Johann Andre Forfang (Norwegia) 255,8 (136,0 - 137,5)
6. Robert Johansson (Norwegia) 249,9 (138,5 - 127,0)
7. Kamil Stoch (Polska) 246,5 (130,0 - 132,0)
8. Karl Geiger (Niemcy) 242,5 (135,0 - 129,5)
9. Severin Freund (Niemcy) 229,0 (126,5 - 128,0)
10. Anze Lanisek (Słowenia) 228,4 (138,5 - 118,0)
...
23. Piotr Żyła 198,2 (121,0 - 116,5)
25. Paweł Wąsek 197,3 (128,0 - 117,0)
33. Andrzej Stękała (wszyscy Polska) 98,0 (123,0)

Wyniki konkursu indywidualnego w Niżnym Tagile (5.12.2020):
1. Halvor Egner Granerud (Norwegia) 270,0 (132,5 - 132,0)
2. Daniel Huber (Austria) 255,7 (131,0 - 133,0)
3. Robert Johansson (Norwegia) 254,1 (120,5 - 142,5)
4. Thomas Lackner (Austria) 249,3 (128,5 - 131,0)
5. Pius Paschke (Niemcy) 241,6 (128,0 - 126,5)
6. Aleksander Zniszczoł (Polska) 230,6 (131,0 - 122,0)
7. Jewgienij Klimow (Rosja) 230,5 (132,0 - 120,5)
8. Yukiya Sato (Japonia) 230,2 127,5 - 124,0)
9. Anze Lanisek (Słowenia) 227,3 (125,0 - 123,0)
10. Markus Schiffner (Austria) 223,9 (124,0 - 123,0)
...
15. Jakub Wolny 221,7 (133,0 - 122,0)
25. Maciej Kot 198,3 (123,5 - 111,0)
30. Tomasz Pilch 164,8 (124,0 - 96,5)
32. Paweł Wąsek 104,3 (121,0)
41. Stefan Hula (wszyscy Polska) 91,9 (117,0)

Wyniki konkursu indywidualnego w Niżnym Tagile (6.12.2020):
1. Halvor Egner Granerud (Norwegia) 241,5 (135,5 - 124,5)
2. Robert Johansson (Norwegia) 240,7 (139,0 - 118,5)
3. Marius Lindvik (Norwegia) 240,6 (131,5 - 127,0)
4. Markus Eisenbichler (Niemcy) 231,6 (127,0 - 129,5)
5. Keiichi Sato (Japonia) 219,8 (124,5 - 127,5)
6. Paweł Wąsek (Polska) 218,9 (128,0 - 121,5)
7. Johann Andre Forfang (Norwegia) 217,9 (126,0 - 121,5)
7. Constantin Schmid (Niemcy) 217,9 (122,0 - 125,5)
9. Gregor Deschwanden (Szwajcaria) 216,5 (126,0 - 121,5)
10. Timi Zajc (Słowenia) 215,2 (124,0 - 127,0)
...
19. Aleksander Zniszczoł 198,6 (113,5 - 123,5)
31. Maciej Kot 89,1 (114,0)
35. Stefan Hula 80,0 (109,5)
42. Tomasz Pilch 61,3 (97,0)
44. Jakub Wolny (wszyscy Polska) 53,2 (94,0)

Wyniki konkursu indywidualnego w Engelbergu (19.12.2020):
1. Halvor Egner Granerud (Norwegia) 311,4 (133,5 - 138,0)
2. Kamil Stoch (Polska) 309,2 (134,0 - 134,0)
3. Anze Lanisek (Słowenia) 302,7 (137,3 - 133,0)
4. Markus Eisenbichler (Niemcy) 301,7 (133,0 - 138,0)
5. Piotr Żyła (Polska) 286,8 (128,5 - 131,0)
6. Pius Paschke (Niemcy) 285,8 (129,0 - 132,0)
7. Andrzej Stękała (Polska) 284,4 (125,0 - 131,5)
8. Bor Pavlovcić (Słowenia) 284,3 (134,0 - 130,5)
9. Dawid Kubacki (Polska) 282,6 (126,0 - 132,5)
10. Marius Lindvik (Norwegia) 282,5 (126,5 - 129,5)
...
25. Aleksander Zniszczoł 249,1 (127,5 - 118,0)
34. Klemens Murańka (obaj Polska) 111,3 (115,5)

Wyniki konkursu indywidualnego w Engelbergu (20.12.2020):
1. Halvor Egner Granerud (Norwegia) 305,4 (141,5 - 135,5)
2. Markus Eisenbichler (Niemcy) 303,7 (134,0 - 137,5)
3. Piotr Żyła (Polska) 296,2 (132,5 - 127,5)
4. Anze Lanisek (Słowenia) 295,6 (132,0 - 131,0)
5. Pius Paschke (Niemcy) 294,1 (131,0 - 133,0)
6. Mackenzie Boyd-Clowes (Kanada) 293,8 (132,5 - 135,0)
7. Kamil Stoch (Polska) 293,4 (137,0 - 127,5)
8. Dawid Kubacki (Polska) 285,6 (130,5 - 128,0)
9. Yukiya Sato (Japonia) 284,8 (135,5 - 121,5)
10. Cene Prevc (Słowenia) 282,6 (127,0 - 128,0)
...
15. Andrzej Stękała 274,7 (126,5 - 123,5)
22. Klemens Murańka 262,7 (127,5 - 123,0)
48. Aleksander Zniszczoł (wszyscy Polska) 104,3 (108,0)

Wyniki konkursu indywidualnego w Oberstdorfie (29.12.2020):
1. Karl Geiger (Niemcy) 291,1 (127,0 - 136,5)
2. Kamil Stoch (Polska) 288,3 (125,0 - 132,5)
3. Marius Lindvik (Norwegia) 285,2 (126,5 - 135,5)
4. Halvor Egner Granerud (Norwegia) 280,1 (122,0 - 131,0)
5. Markus Eisenbichler (Niemcy) 274,3 (118,0 - 142,0)
6. Stefan Kraft (Austria) 273,6 (126,5 - 125,0)
7. Andrzej Stękała (Polska) 273,3 (123,0 - 136,5)
8. Philipp Aschenwald (Austria) 273,0 (130,0 - 127,0)
9. Anze Lanisek (Słowenia) 270,1 (120,5 - 135,5)
10. Ziga Jelar (Słowenia) 269,8 (128,0 - 124,0)
...
15. Dawid Kubacki 264,3 (122,0 - 126,5)
21. Piotr Żyła 256,7 (119,5 - 129,0)
30. Klemens Murańka 238,3 (122,0 - 120,5)
44. Maciej Kot 112,0 (118,5)
45. Aleksander Zniszczoł (wszyscy Polska) 111,5 (117,0)

Wyniki konkursu indywidualnego w Ga-Pa (1.01.2021):
1. Dawid Kubacki (Polska) 282,1 (139,0 - 144,0)
2. Halvor Egner Granerud (Norwegia) 274,9 (137,0 - 136,0)
3. Piotr Żyła 260,4 (129,5 - 137,0)
4. Kamil Stoch (obaj Polska) 260,0 (135,0 - 132,0)
5. Karl Geiger (Niemcy) 259,9 (131,0 - 138,0)
6. Philipp Aschenwald (Austria) 257,7 (130,0 - 136,5)
7. Markus Eisenbichler (Niemcy) 257,2 (137,5 - 134,0)
7. Ryoyu Kobayashi (Japonia) 257,2 (133,5 - 132,0)
9. Johann Andre Forfang (Norwegia) 256,2 (128,5 - 139,0)
10. Andrzej Stękała (Polska) 253,7 (133,5 - 133,0)
...
22. Klemens Murańka 232,0 (130,5 - 126,0)
34. Aleksander Zniszczoł 108,2 (125,0)
34. Maciej Kot (wszyscy Polska) 108,2 (126,5)

Wyniki konkursu indywidualnego w Innsbrucku (3.01.2021):
1. Kamil Stoch (Polska) 261,1 (127,5 - 130,0)
2. Anze Lanisek (Słowenia) 249,6 (127,5 - 123,5)
3. Dawid Kubacki (Polska) 248,3 (126,0 - 127,0)
4. Piotr Żyła (Polska) 246,2 (126,5 - 124,5)
5. Yukiya Sato (Japonia) 245,6 (126,5 - 130,0)
6. Markus Eisenbichler (Niemcy) 245,0 (120,5 - 128,5)
7. Ryoyu Kobayashi (Japonia) 244,3 (132,0 - 123,0)
8. Stefan Kraft (Austria) 243,5 (121,0 - 127,0)
9. Michael Hayboeck (Austria) 242,5 (127,5 - 123,0)
10. Gregor Deschwanden (Szwajcaria) 240,6 (124,5 - 126,5)
...
18. Andrzej Stękała 233,3 (126,5 - 120,0)
19. Aleksander Zniszczoł 232,9 (128,0 - 126,5)
31. Maciej Kot 115,0 (121.0)
41. Klemens Murańka (wszyscy Polska) 99,6 (112,5)

Wyniki konkursu indywidualnego w Bischofshofen (6.01.2021):
1. Kamil Stoch (Polska) 300,7 (139,0 - 140,0)
2. Markus Lindvik (Norwegia) 280,4 (137,0 - 140,5)
3. Karl Geiger (Niemcy) 277,3 (138,0 - 133,5)
4. Stefan Kraft (Austria) 275,9 (132,0 - 137,0)
5. Robert Johansson (Norwegia) 274,8 (130,5 - 139,0)
6. Michael Hayboeck (Austria) 274,6 (133,5 - 137,5)
7. Piotr Żyła (Polska) 273,9 (134,0 - 136,5)
8. Andrzej Stękała (Polska) 272,2 (135,0 - 133,0)
9. Yukiya Sato (Japonia) 270,5 (133,0 - 135,0)
10. Daniel Huber (Austria) 268,9 (134,0 - 132,5)
...
15. Dawid Kubacki 263,1 (132,0 - 131,5)
25. Aleksander Zniszczoł 231,9 (126,0 - 123,0)
32. Klemens Murańka 111,2 (122,0)
48. Maciej Kot (wszyscy Polska) 91,4 (113,0)

Wyniki konkursu indywidualnego w Titisee-Neustadt (9.01.2021):
1. Kamil Stoch (Polska) 281,6 (139,0 - 144,0)
2. Halvor Egner Granerud (Norwegia) 277,6 (137,5 - 138,5)
3. Piotr Żyła (Polska) 270,8 (143,0 - 139,5)
4. Markus Eisenbichler (Niemcy) 268,7 (138,0 - 139,5)
5. Andrzej Stękała (Polska) 265,2 (143,5 - 134,0)
6. Robert Johansson (Norwegia) 263,3 (133,0 - 137,0)
7. Dawid Kubacki (Polska) 262,3 (143,0 - 128,0)
8. Marius Lindvik (Norwegia) 259,2 (131,5 - 135,5)
9. Stefan Kraft (Austria) 255,7 (133,5 - 135,5)
10. Ryoyu Kobayashi (Japonia) 252,4 (130,5 - 135,0)
11. Jakub Wolny (Polska) 252,0 (135,0 - 133,0)
...
28. Paweł Wąsek 215,3 (131,0 - 121,5)
36. Aleksander Zniszczoł (wszyscy Polska) 104,2 (124,5)

Wyniki konkursu indywidualnego w Titisee-Neustadt (10.01.2021):
1. Halvor Egner Granerud (Norwegia) 299,4 (140,0 - 138,0)
2. Daniel Andre Tande (Norwegia) 297,0 (138,5 - 138,0)
3. Stefan Kraft (Austria) 291,3 (138,0 - 136,0)
4. Markus Eisenbichler (Niemcy) 288,7 (136,5 - 135,5)
5. Marius Lindvik (Norwegia) 288,4 (133,5 - 137,0)
6. Dawid Kubacki (Polska) 287,0 (134,0 - 137,0)
7. Ryoyu Kobayashi (Japonia) 280,3 (135,0 - 132,5)
8. Yukiya Sato (Japonia) 279,2 (130,0 - 136,5)
9. Jakub Wolny (Polska) 278,5 (136,0 - 134,0)
10. Daniel Huber (Austria) 276,0 (129,0 - 138,0)
...
16. Piotr Żyła 266,6 (129,0 - 131,5)
17. Kamil Stoch 265,7 (123,5 - 131,0)
21. Andrzej Stękała 258,3 (129,5 - 128,0)
28. Aleksander Zniszczoł 240,4 (128,5 - 121,5)
30. Paweł Wąsek (wszyscy Polska) 237,0 (128,0 - 120,0)

Wyniki konkursu drużynowego w Zakopanem (16.01.2021):
1. Austria 991,2
2. Polska 982,3
3. Norwegia 974,8
4. Słowenia 936,9
5. Japonia 925,1
6. Niemcy 870,3
7. Finlandia 801,9
8. Szwajcaria 700,5
9. Włochy 336,6

Wyniki konkursu indywidualnego w Zakopanem (17.01.2021):
1. Marius Lindvik (Norwegia) 296,5 (135,0 - 145,5)
2. Anze Lanisek (Słowenia) 294,2 (133,5 - 143,5)
3. Robert Johansson (Norwegia) 292,9 (132,0 - 141,0)
4. Daniel Huber (Austria) 288,9 (132,5 - 139,0)
5. Andrzej Stękała (Polska) 284,7 (134,0 - 136,5)
6. Ryoyu Kobayashi (Japonia) 282,4 (132,0 - 136,5)
7. Yukiya Sato (Japonia) 279,8 (133,0 - 135,0)
8. Markus Eisenbichler (Niemcy) 279,1 (129,5 - 134,5)
8. Domen Prevc (Słowenia) 279,1 (131,0 134,5)
10. Daniel Andre Tande (Norwegia) 278,3 (132,0 - 134,0)
11. Kamil Stoch (Polska) 276,7 (128,0 - 134,0)
...
15. Dawid Kubacki 272,7 (125,0 - 134,5)
27. Klemens Murańka 256,0 (125,5 - 131,0)
28. Paweł Wąsek 244,9 (125,0 - 124,0)
33. Jakub Wolny (wszyscy Polska) 118,7 (123,0)

Wyniki konkursu drużynowego w Lahti (23.01.2021):
1. Norwegia 1024,2
2. Polska 1018,3
3. Niemcy 1014,4
4. Austria 1003,0
5. Japonia 957,3
6. Słowenia 938,0
7. Szwajcaria 792,8
8. Finlandia 772,0
9. USA 310,1

Wyniki konkursu indywidualnego w Lahti (24.01.2021):
1. Robert Johansson (Norwegia) 265,9 (128,5 - 126,5)
2. Markus Eisenbichler (Niemcy) 264,2 (1295, - 128,5)
3. Karl Geiger (Niemcy) 264,0 (130,5 - 126,0)
4. Halvor Egner Granerud (Norwegia) 263,5 (132,5 - 137,5)
5. Stefan Kraft (Austria) 257,8 (125,4 - 124,0)
6. Daniel Andre Tande (Norwegia) 257,6 (126,5 - 123,5)
7. Anze Lanisek (Słowenia) 255,4 (125,0 - 127,5)
8. Michael Hayboeck (Austria) 254,3 (127,0 - 122,5)
9. Ryoyu Kobayashi (Japonia) 252,7 (119,5 - 129,0)
10. Pius Paschke (Niemcy) 251,5 (122,0 - 125,5)
11. Piotr Żyła (Polska) 251,2 (124,0 - 125,0)
...
15. Andrzej Stękała 248,0 (121,5 - 125,5)
16. Kamil Stoch 247,4 (125,0 - 121,5)
22. Jakub Wolny 239,9 (121,5 - 123,0)
23. Dawid Kubacki 239,7 (123,5 - 119,0)
29. Aleksander Zniszczoł 219,7 (120,0 - 114,0)
32. Paweł Wąsek (wszyscy Polska) 111,8 (118,0)

Wyniki konkursu indywidualnego w Willingen (30.01.2021):
1. Halvor Egner Granerud (Norwegia) 285,5 (147,5 - 145,5)
2. Daniel Andre Tande 276,6 (145,0 - 140,5)
3. Kamil Stoch (Polska) 272,2 (142,5 - 135,5)
4. Bor Pavlovcić (Słowenia) 268,4 (144,5 - 136,5)
5. Dawid Kubacki (Polska) 260,7 (138,5 - 140,0)
6. Marius Lindvik (Norwegia) 256,8 (132,5 - 137,5)
7. Ryoyu Kobayashi (Japonia) 254,8 (138,0 - 134,5)
8. Markus Eisenbichler (Niemcy) 252,8 (137,5 - 139,5)
9. Piotr Żyła (Polska) 251,1 (130,5 - 141,0)
10. Anze Lanisek (Słowenia) 248,2 (137,0 - 135,0)
...
17. Jakub Wolny 227,9 (127,0 - 138,0)
20. Andrzej Stękała 224,6 (127,0 - 132,5)
32. Klemens Murańka 102,2 (125,0)
34. Aleksander Zniszczoł (wszyscy Polska) 101,1 (124,5)

Wyniki konkursu indywidualnego w Willingen (31.01.2021):
1. Halvor Egner Granerud (Norwegia) 154,3 (149,0)
2. Piotr Żyła (Polska) 135,0 (137,0)
3. Markus Eisenbichler (Niemcy) 132,9 (143,0)
4. Klemens Murańka (Polska) 127,6 (134,5)
5. Daniel Andre Tande (Norwegia) 125,9 (128,0)
6. Stefan Kraft (Austria) 124,5 (136,0)
7. Daniel Huber (Austria) 121,9 (129,0)
8. Pius Paschke (Niemcy) 121,2 (128,0)
9. Simon Ammann (Szwajcaria) 119,4 (131,0)
10. Dawid Kubacki (Polska) 118,9 (130,0)
...
18. Jakub Wolny 114,2 (129,0)
21. Andrzej Stękała 110,3 (128,5)
27. Kamil Stoch 107,4 (125,0)
40. Aleksander Zniszczoł (wszyscy Polska) 92,7 (120,0)

Wyniki konkursu indywidualnego w Klingenthal (6.02.2021):
1. Halvor Egner Granerud (Norwegia) 284,2 (140,5 - 141,5)
2. Kamil Stoch (Polska) 271,6 (138,5 - 134,0)
3. Bor Pavlovcić (Słowenia) 270,8 (137,5 - 142,5)
4. Piotr Żyła (Polska) 262,9 (137,5 - 131,0)
5. Anze Lanisek (Słowenia) 261,0 (139,5 - 131,0)
6. Dawid Kubacki (Polska) 259,7 (138,5 - 131,5)
7. Pius Paschke (Niemcy) 251,6 (126,5 - 137,5)
8. Robert Johansson (Norwegia) 251,4 (132,0 - 135,0)
9. Markus Eisenbichler (Niemcy) 251,0 (135,0 - 134,5)
10. Yukiya Sato (Japonia) 245,6 (127,0 - 137,0)
...
14. Jakub Wolny 240,1 (126,5 - 136,0)
21. Andrzej Stękała 224,8 (123,5 - 127,0)
30. Klemens Murańka 209,3 (127,0 - 121,0)
43. Tomasz Pilch (wszyscy Polska) 94,9 (117,0)

Wyniki konkursu indywidualnego w Klingenthal (7.02.2021):
1. Halvor Egner Granerud (Norwegia) 288,5 (136,0 - 140,5)
2. Bor Pavlovcić (Słowenia) 287,8 (140,0 - 146,0)
3. Markus Eisenbichler (Niemcy) 285,7 (138,0 - 141,5)
4. Robert Johansson (Norwegia) 280,1 (140,5 - 138,5)
5. Yukiya Sato (Japonia) 278,7 (141,0 - 144,5)
6. Kamil Stoch (Polska) 277,8 (138,0 - 137,0)
7. Dawid Kubacki (Polska) 275,8 (138,5 - 146,0)
8. Keiichi Sato (Japonia) 270,8 (140,0 - 134,5)
9. Anze Lanisek (Słowenia) 264,6 (138,0 - 142,5)
10. Martin Hamann (Niemcy) 263,8 (135,0 - 138,0)
...
17. Piotr Żyła 245,9 (128,0 - 135,5)
18. Andrzej Stękała 240,0 (132,0 - 127,5)
20. Jakub Wolny 237,2 (134,0 - 128,5)
36. Klemens Murańka 102,0 (121,5)
37. Tomasz Pilch (wszyscy Polska) 100,9 (120,0)

Wyniki konkursu indywidualnego w Zakopanem (13.02.2021):
1. Ryoyu Kobayashi (Japonia) 268,9 (136,5 - 134,5)
2. Andrzej Stękała (Polska) 268,6 (137,0 - 133,5)
3. Marius Lindvik (Norwegia) 267,8 (133,0 - 141,5)
4. Anze Lanisek (Słowenia) 266,9 (133,0 - 135,0)
5. Bor Pavlovcić (Słowenia) 266,4 (137,0 - 130,0)
6. Daniel Andre Tande (Norwegia) 263,5 (134,5 - 134,0)
7. Halvor Egner Granerud (Norwegia) 263,0 (139,0 - 129,0)
8. Piotr Żyła (Polska) 257,5 (132,0 - 134,5)
9. Robert Johansson (Norwegia) 256,8 (133,0 - 131,0)
10. Stefan Kraft (Austria) 252,9 (132,5 - 128,5)
11. Dawid Kubacki (Polska) 251,6 (132,0 - 131,0)
...
20. Kamil Stoch 244,7 (127,5 - 132,0)
32. Paweł Wąsek 110,7 (125,5)
36. Jakub Wolny 107,6 (121,5)
38. Klemens Murańka 107,2 (124,0)
38. Maciej Kot 107,2 (123,5)
40. Tomasz Pilch 106,8 (124,0)
41. Stefan Hula 104,1 (123,5)
45. Aleksander Zniszczoł (wszyscy Polska) 100,0 (121,5)

Wyniki konkursu indywidualnego w Zakopanem (14.02.2021):
1. Halvor Egner Granerud (Norwegia) 298,1 (132,0 - 133,0)
2. Anze Lanisek (Słowenia) 295,2 (129,0 - 132,0)
3. Robert Johansson (Norwegia) 293,8 (125,0 - 142,0)
4. Marius Lindvik (Norwegia) 292,6 (125,0 - 136,5)
5. Stefan Kraft (Austria) 290,2 (131,0 - 131,5)
6. Dawid Kubacki (Polska) 288,4 (128,0 - 137,0)
7. Daniel Andre Tande (Norwegia) 286,4 (132,5 - 129,5)
8. Keiichi Sato (Japonia) 286,0 (134,0 - 128,0)
9. Ryoyu Kobayashi (Japonia) 284,8 (129,5 - 131,0)
10. Daniel Huber (Austria) 284,5 (132,0 - 129,5)
...
19. Klemens Murańka 271,4 (130,5 - 125,5)
23. Kamil Stoch 268,6 (128,0 - 124,0)
33. Piotr Żyła 129,2 (120,0)
35. Jakub Wolny 126,0 (122,5)
37. Paweł Wąsek (wszyscy Polska) 124,5 (124,0)

Wyniki konkursu indywidualnego w Rasnovie (19.02.2021):
1. Ryoyu Kobayashi (Japonia) 257,9 (94,0 - 98,5)
2. Kamil Stoch (Polska) 256,3 (92,5 - 97,5)
3. Karl Geiger (Niemcy) 255,7 (94,5 - 96,5)
4. Dawid Kubacki (Polska) 255,6 (95,5 - 95,0)
5. Piotr Żyła (Polska) 253,4 (93,0 - 96,0)
6. Daniel Andre Tande (Norwegia) 253,3 (92,5 - 96,5)
7. Pius Paschke (Niemcy) 252,7 (93,5 - 96,0)
8. Manuel Fettner (Austria) 249,5 (96,0 - 93,0)
9. Daniel Tschofenig (Austria) 246,3 (93,0 - 93,5)
10. Gregor Deschwanden (Szwajcaria) 245,6 (94,5 - 92,5)
...
16. Klemens Murańka 236,7 (93,0 - 89,5)
19. Jakub Wolny 233,9 (93,5 - 85,5)
22. Andrzej Stękała 230,3 (90,5 - 90,0)
31. Paweł Wąsek (wszyscy Polska) 110,2 (89,5)

Wyniki konkursu drużyn mieszanych w Rasnovie (20.02.2021):
1. Norwegia 968,7
2. Słowenia 945,3
3. Austria 924,6
4. Japonia 920,8
5. Niemcy 875,8
6. Rosja 861,2
7. Polska 856,9
8. Francja 785,5
9. Rumunia 334,3

Wyniki konkursu indywidualnego w Planicy (25.03.2021):
1. Ryoyu Kobayashi (Japonia) 452,5 (233,5 - 244,5)
2. Markus Eisenbichler (Niemcy) 445,1 (232,5 - 238,5)
3. Karl Geiger (Niemcy) 431,3 (224,5 - 238,0)
4. Michael Hayboeck (Austria) 430,2 (230,5 - 227,0)
5. Bor Pavlovcić (Słowenia) 428,2 (231,5 - 228,5)
6. Daniel Huber (Austria) 420,4 (228,5 - 227,5)
7. Robert Johansson (Norwegia) 419,9 (217,0 - 234,5)
8. Domen Prevc (Słowenia) 418,9 (231,0 - 222,0)
9. Yukiya Sato (Japonia) 417,3 (228,5 - 219,5)
10. Piotr Żyła (Polska) 413,2 (214,5 - 230,0)
...
14. Jakub Wolny 406,8 (215,0 - 231,0)
18. Andrzej Stękała 400,0 (216,5 - 225,5)
31. Dawid Kubacki 175,0 (200,5)
32. Kamil Stoch (wszyscy Polska) 173,7 (200,5)

Wyniki konkursu indywidualnego w Planicy (26.03.2021):
1. Karl Geiger (Niemcy) 237,3 (232,0)
2. Ryoyu Kobayashi (Japonia) 227,7 (231,0)
3. Bor Pavlovcić (Słowenia) 225,2 (227,5)
4. Domen Prevc (Słowenia) 222,8 (223,5)
5. Robert Johansson (Norwegia) 218,8 (225,0)
6. Yukiya Sato (Japonia) 237,5 (216,8)
7. Piotr Żyła (Polska) 213,5 (239,0)
8. Markus Eisenbichler (Niemcy) 209,7 (223,0)
9. Daniel Huber (Austria) 208,9 (220,0)
10. Jakub Wolny (Polska) 208,1 (237,0)
...
16. Dawid Kubacki 203,0 (230,0)
32. Kamil Stoch 186,3 (212,0)
36. Andrzej Stękała 183,4 (203,5)
48. Klemens Murańka (wszyscy Polska) 170,3 (199,5)

Wyniki konkursu drużynowego w Planicy (28.03.2021):
1. Niemcy 819,5
2. Japonia 810,0
3. Austria 788,9
4. Słowenia 785,5
5. Norwegia 779,2
6. Polska 763,9
7. Rosja 712,2
8. Finlandia 638,5
9. Szwajcaria 621,0

Wyniki konkursu indywidualnego w Planicy (28.03.2021):
1. Karl Geiger (Niemcy) 459,3 (231,0 - 232,5)
2. Ryoyu Kobayashi (Japonia) 452,4 (242,0 - 217,0)
3. Markus Eisenbichler (Niemcy) 447,9 (221,0 - 230,0)
4. Domen Prevc (Słowenia) 442,5 (233,0 - 233,0)
5. Daniel Huber (Austria) 438,2 (237,0 - 226,0)
6. Yukuya Sato (Japonia) 435,1 (233,0 - 229,0)
7. Bor Pavlovcić (Słowenia) 430,1 (249,5 - 218,0)
8. Johann Andre Forfang (Norwegia) 428,2 (231,0 - 234,5)
9. Robert Johansson (Norwegia) 426,7 (232,5 - 222,0)
10. Michael Hayboeck (Austria) 425,8 (245,0 - 224,0)
...
13. Piotr Żyła 415,4 (226,5 - 230,5)
15. Andrzej Stękała 402,6 (219,0 - 222,0)
18. Dawid Kubacki 397,0 (219,0 - 216,0)
20. Kamil Stoch 381,9 (216,5 - 206,5)
26. Jakub Wolny 369,6 (212,0 - 216,5)
29. Klemens Murańka (wszyscy Polska) 324,0 (200,5 - 189,0)

Skoki narciarskie 2020/21: Kamil Stoch, Dawid Kubacki i pozostali kadrowicze z nowymi celami i marzeniami

Przed skoczkami bardzo nietypowy sezon, a wszystko przez pandmię koronawirusa. Polacy są jednak zadowoleni z przepracowanego okresu przygotowawczego, a nasi skoczkowie mają być w wysokiej formie.

Sezon będzie wyjątkowy i trudny. Zawodnicy muszą przygotować się do częstych testów na zakażenie koronawirusem, a przez izolację chorych skład personalny w poszczególnych konkursach może być różny. To również sezon bogaty w ważne wydarzenia. Oprócz całego cyklu Pucharu Świata, Turnieju Czterech Skoczni czy Raw Air zawodników czekać będą grudniu mistrzostwa świata lotach narciarskich przełożone z poprzedniego sezonu, a w lutym mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym. Nie zabraknie zatem emocji i wrażeń, ale szkoda, że większość zawodów jak na razie odbywać się będzie bez udziału publiczności. Tak będzie chociażby na inaugurację sezonu w Wiśle.

Na tej skoczni Kamil Stoch powalczy o czwarte olimpijskie złoto. Obiekt na igrzyska w Pekinie jest już na ukończeniu

Xinhua

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie