Silne burze na Pomorzu. Pioruny, grzmoty i intensywne opady deszczu. Liczne interwencje straży w woj. pomorskim [28/29.08.2019]

aoleZaktualizowano 
Burze z gradem, wiatr do 100 km/h i opady deszczu nad województwem pomorskim 28 sierpnia i w nocy z 28 na 29 sierpnia 2019 roku. Ostrzeżenie nada obowiązuje, a nad Pomorzem przetacza się silny front burzowy. IMGW wydał ostrzeżenia II stopnia przed upałami i burzami z gradem. Zobaczcie zdjęcia Internautów z burz w naszym regionie oraz obserwuj online jak przechodzi front burzowy!

Intensywne opady deszczu na Pomorzu 28/29.08.2019

Nadal nie ustają opady deszczu i burze. Front burzowy przesuwa się powoli na wschód, ale nadal w wielu miejscach województwa grzmi i błyska, pojawiają się tez intensywne i krótkotrwałe opady deszczu, np. w powiecie kwidzyńskim czy tczewskim.

Jak informowała Sieć Obserwatorów Burz, najsilniejsze wyładowania w pomorskim dotyczą miejscowości położonych na południowy-zachód od Człuchowa, na południe od Bytowa, obszar między Bytowem, a Słupskiem, w pobliżu Kościerzyny oraz Nowego Dworu Gdańskiego.

Czwartek to kolejny dzień z burzami. IMGW na 29.08.2019 roku po raz kolejny wydało ostrzeżenia II stopnia przed upałami i burzami. Intensywnie padać ma przez całą noc, a przed południem przez Pomorze przetoczyć się może kolejny intensywny front burzowy.

Oto zdjęcia od naszych Internautów!

Ślijcie na adres internet@dziennikbaltycki.pl

Silne burze na Pomorzu 28.08.2019. IMGW: "Po północy intensywność zjawisk opadnie"

Aktualnie burze występują głównie na wschodzie i południu województwa i wolno przemieszczają się na północny wschód.

Towarzyszą im głownie intensywne opady deszczu, lokalnie do 20 mm/h. Miejscami w okresie 2 godzin opady przekroczyły wartość 30 mm (Starogard Gdański , Niezabyszewo).

Przelotne opady deszczu i burze mogą występować przez całą noc, ale po północy intensywność zjawisk powinna znacząco osłabnąć.

Zobaczcie, co piszą mieszkańcy Pomorza o przetaczającym się przez region froncie burzowym:

Silne burze na Pomorzu 28.08.2019

Nad Pomorzem przechodzi silny front burzowy. Błyska się i grzmi w wielu rejonach. Najtrudniejsza sytuacja jest w powiecie starogardzkim, tczewskim i kwidzyńskim.

Zobaczcie więcej:
'

Burze na Pomorzu 28.08.2019. W Starogardzie Gdańskim zapalił...

Na Wasze zdjęcia i filmy czekamy pod adresem internet@dziennikbaltycki.pl

Gdzie jest burza teraz? Zobacz interaktywną mapę online:

Zobaczcie, jaka burza przeszła nad Pomorzem Zachodnim:

Burza nad Koszalinem. Pioruny powodują pożary [zdjęcia]

Burze z gradem na Pomorzu 28.08.2019. Ostrzeżenie IMGW

W środę 28 sierpnia synoptycy przewidują na Pomorzu wystąpienie burz i porywów wiatru do 90km/h, a miejscami nawet do 100km/h. Ponadto, mogą wystąpić opady deszczu 30 mm do 50 mm lub grad. Meteorolodzy przewidują zagrożenie II stopnia.

Burza na Pomorzu 20.06.2019. Nad regionem przeszła ulewa z g...

IMGW zaleca dużą ostrożność, śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Apeluje, by przestrzegać wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia i dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.

Informacja dotycząca możliwych zagrożeń dotyczy województwa pomorskiego, jednak burze przewidywane są niemal w całym kraju, wyłączając województwa warmińsko-mazurskie, podlaskie, dolnośląskie i podkarpackie.

To ważne! Sprawdź istotne informacje: JAK SIĘ ZACHOWAĆ W CZASIE BURZY?

TOP 18 zasad postępowania w czasie burzy - dzięki tym reguło...

Burze z gradem na Pomorzu. Co oznacza ostrzeżenie 1 stopnia?

Synoptycy wyróżniają 3 stopnie ostrzeżeń meteorologicznych. Pierwszy z nich charakteryzuje się najsłabszym współczynnikiem wystąpienia zagrażających zjawisk pogodowych. Na oficjalnej stronie IMGW widnieje oficjalna definicja I stopnia zagrożeń i brzmi ona następująco:

Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji

Zaleca się zachowanie ostrożności na obszarze objętym ostrzeżeniami.

ZOBACZ TAKŻE: Gwałtowne burze nad Pomorzem. Ostrzeżenia IMGW

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie