Siatkówka Polska - Czechy. Trzecie zwycięstwo naszej drużyny narodowej na mistrzostwach Europy [zdjęcia]

Hala w Rotterdamie jest opanowana przez kibiców z Polski, którzy wspierają reprezentację siatkarską CEV.eu
Polska - Czechy siatkówka mistrzostwa Europy 2019. Daniel Pliński przed turniejem powiedział, że wewnętrzne gierki naszej reprezentacji dałyby więcej, niż mecze w pierwszej fazie zawodów rozdmuchanych do 24 drużyn. Z tym stwierdzeniem można się było zgodzić, obserwując spotkanie Polski z Czechami. Szczególnie w drugim secie poniedziałkowej konfrontacji, w którym biało-czerwoni wręcz zmiażdżyli rywali. Tylko ciut więcej pozwolili Czechom ugrać w trzeciej partii.

Po wygranych 3:1 z Estonią i 3:0 z Holandią siatkarze reprezentacji Polski rozbili wręcz w poniedziałek drużynę czeską. I nie ma w tym krzty przesady, bo nasi południowi sąsiedzi zdołali w hali w Rotterdamie ugrać 12 punktów (sic!) w drugim secie, a w trzecim byli niewiele lepsi, kiedy to zapisali na swoim koncie 15 "oczek".

Drużyna trenera Vitala Heynena znowu pokazała swoją wielką moc, szczególnie w polu zagrywki (ten element wygrali 8-2). To były trzy, błyskawiczne sety. Cza czystej gry wyniósł zaledwie 71 minut! Nasi mistrzowie świata atakowali ze skutecznością 57 procent, a przyjęcie mieli na poziomie 66 procent. Najwięcej punktów dla Polski zdobyli Wilfredo Leon (15) oraz Mateusz Bieniek (13).

Polska - Czechy siatkówka wynik

Polska - Czechy 3:0 (25:18, 25:12, 25:15)

Polska: Drzyzga, Nowakowski 8, Muzaj 6, Leon 15, Kubiak 10, Bieniek 13, Zatorski (libero) oraz Konarski, Komenda 1, Śliwka

Czechy: Janouch, Dzavoronok 6, Zajicek 3, Finger 4, Galabov 7, Sedlacek 4, Kunc (libero) oraz Hadrava 7, Bartos, Janku, Patocka 2, Monik, Sobotka 1

Sędziowali: Benedikt Geukes (Niemcy), Konstantinos Voudouris (Grecja)

Widzów: 2800

Po trzech spotkaniach w hali w Rotterdamie Polacy mają więc komplet punktów i raptem jednego straconego seta. Do rozegrania pozostały biało-czerwonym jeszcze dwa mecze w pierwszej fazie mistrzostw Europy. Przeniosą się jednak do obiektu w Amsterdamie. We wtorek, 17 września o godz. 17 zmierzą się z Czarnogórą, a w czwartek o 20.00 z Ukrainą.