Siatkarze Lotosu Trefla przegrali w Olsztynie

Lotos Trefl przegrał po tie-breaku w Olsztynie
Lotos Trefl przegrał po tie-breaku w Olsztynie Karolina Misztal
Do soboty zespół Indykpolu AZS Olsztyn był jedynym ze stawki ligowców, którego gdańskim zawodnikom udało się ograć dwukrotnie w sezonie zasadniczym. Ba, w połowie lutego Lotos Trefl wygrał w stolicy Warmii 3:1. W pierwszym meczu, ale już w batalii o zajęcie przedostatniego miejsca w tabeli, sztuka ta się nie powiodła. Olsztyńscy siatkarze zasłużenie wygrali po tie-breaku. W rywalizacji do trzech zwycięstw objęli więc prowadzenie 1-0.

- Nasza gra niestety faluje. Jesteśmy znad morza, więc może dlatego tydzień temu była bardzo dobra gra z AZS Politechniką Warszawską, gdzie popełniliśmy tylko 10 błędów w całym spotkaniu. W Olsztynie zagraliśmy dobrze pierwszego seta. Piąty set toczył się pod dyktando AZS - powiedział na konferencji prasowej Dariusz Luks, trener Lotosu Trefla.

Już w środę oba zespoły spotkają się po raz drugi. Mecz w hali Ergo Arena rozpocznie się o godz. 19.

Indykpol AZS Olsztyn - Lotos Trefl Gdańsk 3:2 (23:25, 25:19, 25:14, 26:28, 15:10)

Indykpol AZS: Hernan (2 punkty), Gaca (6), Gunia (15), Ferens (15), Siezieniewski (16), Krzysiek (31), Mierzejewski (libero) oraz Mariański, Stelmach

Lotos Trefl: Łomacz (1), Oivanen (26), Hietanen (10), Augustyn (10), Świrydowicz (4), Wdowin (14), B. Kaczmarek (libero) oraz Wilk (1), Szczurek (1), Wołosz (1), M. Kaczmarek, Serafin (1)