Siatkarki ze Stężycy okazały się najlepsze [GALERIA ZDJĘĆ, WIDEO]

Drużyna Wieżycy 2011 Stężyca została zwycięzcą Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet o Puchar Firmy Bat.

W rywalizacji wzięło udział siedem zespołów z powiatu kartuskiego oraz kościerskiego. Były to: KOSIR I Kościerzyna, I LO Kościerzyna, Kampari Przodkowo oraz KS BAT Sierakowice (pierwsza grupa), a także KOSIR II Kościerzyna, „Kiszewianki” Stara Kiszewa oraz Wieżyca 2011 Stężyca (druga grupa. W pierwszej grupie komplet zwycięstw zanotowała pierwsza reprezentacja KOSiR Kościerzyna. Drugie miejsce przypadło z kolei Kampari Przodkowo. W drugiej grupie pierwsze miejsce wywalczyła Stężyca, a drugie Kiszewianki.

Do walki o brązowy medal przystąpiły więc zespoły Kiszewianek oraz Kampari. Zespół ze Starej Kiszewy wygrał zdecydowanie w dwóch setach. Podobny przebieg miało finałowe spotkanie, w którym o złoto walczyły zespoły KOSiR-u Kościerzyna oraz Stężycy. Siatkarki z powiatu kartuskiego bez większych kłopotów pokonały rywalki stosunkiem 2:0. Najlepsze drużyny zostały uhonorowane pucharami oraz medalami.

Organizatorem turnieju był Kościerski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kościerzynie.