Sekretne spotkanie Ewy Kopacz, Donalda Tuska i Jana Kozłowskiego w Sopocie

Barbara SzczepułaZaktualizowano 
Ewa Kopacz, Donald Tusk i Jan Kozłowski rozmawiali o przyszłości Energi
Ewa Kopacz, Donald Tusk i Jan Kozłowski rozmawiali o przyszłości Energi BARTEK SYTA/Polskapresse
Premier Kopacz spotkała się w Sopocie z Janem Kozłowskim pełniącym obowiązki przewodniczącego pomorskiej Platformy Obywatelskiej. Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, na spotkaniu (z dala od mediów) pojawił się też Donald Tusk. Rozmawiano, jak powiedział nam Jan Kozłowski o przyszłości Grupy Energa.

Pani premier zadeklarowała, że rozstrzygnięcie tej kwestii musi być korzystne dla kraju i Pomorza i że żadna decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła. Czy podjęta zostanie dopiero po wyborach parlamentarnych? O terminach nie rozmawiano – mówi nam Jan Kozłowski. W związku ze zbliżającymi się wyborami przewodniczącego pomorskiej PO, premier Kopacz chciała wiedzieć, czy Jan Kozłowski czy będzie kandydował. Usłyszała odpowiedź przeczącą.

Gdańska Grupa Energa nie będzie połączona z PGE. Taka jest decyzja rządu

Problem przyszłości Energi omawiano także podczas spotkania zarządu pomorskiej PO. Uczestniczył w nim minister skarbu państwa Włodzimierz Karpiński. Jak powiedział nam marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk wiadomość, że prace nad konsolidacją nie będą kontynuowane bardzo cieszy pomorskich samorządowców. – Grupa Energa jest ważnym podmiotem gospodarczym w naszym województwie – ciągnął Struk. - Firmą nowoczesną zatrudniającą 12 tysięcy osób, mającą ponad 15 miliardów złotych aktywów. Nic więc dziwnego, że Pomorzu na niej zależy.

Janusz Lewandowski przewodniczący Rady Gospodarczej przy premier Kopacz oświadczył nam: - Jestem zwolennikiem konsolidacji, ale nie zza biurka, z Warszawy. Należy pozwolić się dogadać Enerdze z poznańską firmą Enea, bo to może dać efekt większej synergii.

Zarząd pomorskiej PO podjął decyzję o przełożeniu terminu wyborów nowego szefa partii na 14 marca. W poprzednio planowanym terminie (7 marca) odbędzie się bowiem konwencja wyborcza prezydenta Bronisława Komorowskiego. Wybierają się na nią politycy PO z Pomorza.

Więcej na ten temat przeczytasz w papierowym, poniedziałkowym wydaniu "Dziennika Bałtyckiego" z 2.03.2015 r. albo kupując w poniedziałek e-wydanie gazety

Treści, za które warto zapłacić!
REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

polecane: FLESZ: Umacnia się rynek pracownika. Oto zawody najbardziej pożądane.

Wideo

Materiał oryginalny: Sekretne spotkanie Ewy Kopacz, Donalda Tuska i Jana Kozłowskiego w Sopocie - Dziennik Bałtycki

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 18

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
K
Kaya

Jednak tej pochwały, niezawoalowanej, nie można bezpośrednio wyrazić w miejscu pod nw. artykułem. Forum pod art. Agaton Koziński; „Aleksander Kwaśniewski: Brakuje ludzi, którzy wiedzą, co zrobić z władzą” (*) - jest „zaspawanym” dla forumowiczów światopoglądowo niezweryfikowanych i niezarejstrowanych. I stąd, komentarz do ww. art. jest na tymże forum. I skonstruowanym jest chronologicznie w formie: najpierw cytat z art., tuż za nim komentarz:

1.(...) Byłbym szczęśliwszy, gdyby można było powiedzieć, że lewica ma w Polsce jednego, poważnego, liczącego się kandydata. Niestety, tak nie jest. (...)
The Comment: I taki istniejący stan, niewładu i nieładu w SLD, już na lewicy pozostanie! On równocześnie i jest na wielką szczęśliwość milionów obywateli. A szczególnie, tych obywateli przez lewicę spauperyzowanych i zlekceważonych. I owszem, co jest zarazem i na nieszczęśliwość lewicy: zacofanej, materialistycznej, egoistycznej, przekupnej, kupczącej, itp.! W zasadzie tylko lizus i klakier może znaleźć na lewicy SLD jakieś cechy inne. A na uwadze: te pozytwne, te budzące zaufanie, te zdolne do rozwoju, etc.. Brak zainteresowania wśród wyborców lewicowcami z firmy SLD jest pośrednio i z winy naczelnych dyrygentów na lewicy. Lewica po okresie reformacji ustrojowej stała się kilkukrotnie bardziej zacofaną i egoistyczną, jak przed tymże okresem. Gdyby jednak lewica wystartowała w XXI wiek z działaczami nieskompromitowanymi... Gdyby lewica nie myślała tylko o własnych kontach bankowych... Gdyby lewica majątku postpeerelowskiego nie zmarnotrawiła pod nieszczytnym hasłem „reprywatyzacji za symboliczną złotówką”... Gdyby lewica przy byle jakiej okazji nie paradowała w promieniach monarchów Kościoła... Gdyby lewica miała kiedykolwiek wodzów charyzmatycznych i światopoglądowo określonych i zdecydowanych... Gdyby nie stosowała ton wazeliny - to i wówczas... Ano, dzisiaj lewica miałaby znacznie więcej, jak te 15- 20%, i które wymienione w toku wywiadu.

2.(...) Natomiast smutek bierze się stąd, że polska scena polityczna od wielu lat jest niezrównoważona. I niewiele wskazuje na to, by w najbliższej kadencji Sejmu udało się ją lepiej zbalansować. Lewica nie będzie w nim odgrywać tej roli, jaką powinna. (...)
The Comment: Ot, tak jest, a nie inaczej! Polska lewica w XXI wieku trąbi całymi latami w jeden puzon, i co w różnych egzotycznych konstelacjach. Zarazem, wygrywając znaną każdemu melodię: „ jak tu się jeszcze przed emeryturką nachapać... bo w PRL i w XX wieku zabraniali i karali domiarem?!” A przecież za PRL się nie miało z winy tegoż pracowitego i ciepliwego ludu, lecz tylko z winy własnej aparatu. I owszem, lewica w XXI wieku powinna jakąś rolę odgrywać! Lecz tylko wtedy, gdyby na cokolwiek zasługiwała! Czy jest gdziekolwiek miejsce i powód iż zasługuje na jakieś względy?

3.(...) Okazuje się jednak, że zbyt mocno przekręciliśmy w drugą stronę i doszło do tego zabetonowania (...)
The Comment: Tak, samokrytyka chwalebną i wskazaną jest! Lecz ona, o całe lata spóźnioną! Nigdy nie udaje się przedsięwzięcie z rodzaju: Mam dwa ciastka orzechowe. Kiedy zjem dwa na raz, wtedy będę mieć jeszcze jedno na chude czasy! Ot, gdyby w minionym 25-leciu na lewicy był CEO z gatunku łebskich menadżerów, a przede wszystkim, który: mentalnie nie byłby peerelowskim bigotem... naprawiałby stany majątków a zdegradowanych przez 45-letnie panowanie lewicy... dysponowałby własnym zdaniem i nie konstruowanym wg. aktualnej aury... byłby przedsiębiorczym na modłę kapitalistyczną, a nie na socjalistyczną uznaniowo-korupcyjną... byłby umiejejącym słuchać mądrzejszych od samego siebie... legitymowałby się adekwatnym wykształceniem, a szczególnie w zakresie ekonomii i znajomości języków poza słowiańskich... byłby kopromisowym, ale w czytelnym i ogólnonarodowym kierunku, więc nie tylko na rzecz siebie i własnej kliki... nie byłby łasym na zestawy komplementów, co ze strony dziennikarzyn i dziennikarzy - to wówczas dzisiaj lewica SLD... Vide, cd. /2/

zgłoś
K
Kaya

No, dzisiaj lewica SLD stałaby twardo na pozycji początkowej PO! Firma PO zostałaby rozłożona na łopatki już w połowie jej I-szej kadencji! Tak się nie stało! I dlatego PiS, chcąc nie chcąc, partnerów POPSL & SLD rozłoży dokładnie tak, o czym mowa w artykule: 5% z górką dla SLD, 15-20% dla PO, a przecież i tego oczekiwanego od lat przez SLD.

4. (...) Komorowski? Prochu nie wymyśli, ale kraju też nie podpali. Im większe napięcie na Ukrainie, tym ma większą szansę na reelekcję (...)
The Comment: Czy to porównanie nie wprost z ogólnie znanego gatunku, lewicującego?.. I tak: sąsiad zza płota powódź może mieć corocznie. Jednak tej u mnie nie będzie, bo mieszkam na górce, wyżej! I dlatego majątku swego nie utracę. A jeśli, to już na pewno nie na rzecz utracjuszy z PiS! No tak, ale lewica to przecież nie tylko ta górka lewicujących baronów. Skądinąd, ustawicznie od lat asekuranckich i dywagujących!

I właśnie tutaj na cytacie 4, zaprzestałam czytanie artykułu! W zwyczaju mam delektowanie się obiektywnymi frazami. Czy kierowanie osoby ku reelekcji - wyraźnie kosztem praw opozycji, a SLD jest niby opozycją - jest akurat tym czynnikiem obiektywnym... tym budującym... tym mającym zakiśnięte relacje doprowadzić do odnowy? W tym także, i SLD-skie relacje?

Résumé: Nie tylko Monsieur Kwaśniewskiemu, polecam, aby w wolnej chwili łaskawie zajrzeli na portal NBP. Po czym zapoznali się z pozycją: „Dług zagraniczny Polski”. Nietrudno dociec, że na styczeń 2008 roku, tj. na dzień przejęcia władztwa przez PO, dług stanowił około 568 mld zł. I należy zaznaczyć, że po transformacji ustrojowej w 1989 roku minęło 18 lat do 2008 roku! Natomiast kwota zadłużenia, tj. na III kw. 2014 roku, jest wyższą o ponad 100%, więc od tego stanu przejętego przez PO. I która wynosi: 1.221.277 mln zł (1221,277 mld), czyli i grubo ponad 1-bilion zł. Ponownie należy też zaznaczyć, że owa „efektywność” finansów, negatywna, wystąpiła w przeciągu 7 lat władztwa POPSL, tudzież i za jednoczesnym czytelnym współwładztwem SLD i Ruch Palikota! Natomiast sam republikański opozycyjny PiS - tak wyraziście negowany, ale programowo od lat niezmienny - po transformacji ustrojowej funkcjonował u władzy zaledwie 18 m-cy! Od rzeczonej transformacji minęło już 25 lat, więc 300 miesięcy! Któż zatem rządził przez te pozostałe 282 m-ce?

W każdym bądź razie... nie rządził republikański PiS, de facto od 8 lat jedyna parlamentarna partia opozycyjna. W każdym bądź razie... nie PiS zmarnował tak godny dorobek ministra prof. Balcerowicza i jego team. Jak także, nie była nią min. prof. Zyta Gilowska (PiS). Więc któż taki stan finansów doprowadził do tak niekorzystnego stanu? Nie wspominając już nic o całej nagatywnej reszcie: wysokim od lat bezrobociu... wyzsku na umowach śmieciowych... masowego czarnego rynku pracy... uwłaczająco niskiego pozyskiwania pod. CIT od firm obcych, a odwrotnego wobec firm krajowych... masowego exodusu produktywnych osób, etc..

Times czytują osoby powyżej IQ 68, więc i odpowiedź sami znajdą! Osobiście, dawno ją znalazłam! I która brzmi: SLD nigdy nie będzie już żadnym wzorcem do naśladownictwa... ani tym kimś, dającym sobą możliwość do kadzenia komplementów... ani nie tym przydającym narodową dumę czy kogoś osobistą! PS. Lewicowcy do Kościoła chodzą, to i powyższe spisano wg. aktualnych słów abp Michalik: „Nie składajmy pustych życzeń i unikajmy pustych słów”

(*) polskatimes.pl/artykul/3768933,aleksander-kwasniewski-brakuje-ludzi-ktorzy-wiedza-co-zrobic-z-wladza,id,t.html

zgłoś
!

oj tak ten team w PUW czyli czerwony wojewoda i wicewojewoda bez studiów

zgłoś
w
waldi

co,lewacy?

zgłoś
P
Pacjentka

Energa jest bardzo bliska rządzącym w przeciwieństwie do Kardiologii ale pacjenci i społeczeństwo Gdyni i Sopotu nie zapomną tego rządzącym już w najbliższych wyborach

zgłoś
o
orunia

Oby nie przekopywała dzielnic Gdańska tak jak w Smoleńsku może tym razem zrbi to uczciwie i PO -grzebie towarzyszy z partii

zgłoś
o
orunia

Oby nie przekopywała dzielnic Gdańska tak jak w Smoleńsku może tym razem zrbi to uczciwie i PO -grzebie towarzyszy z partii

zgłoś
a
aa

aby sprzedać za bezcen resztę Polski? Na czyjej pensji teraz jest? UE czy naszej - Polaków?

zgłoś
K
Krol KiK

I sprawdzilo sie:- Kopacz jest figurantka To jest tak jakby maz po rozwodzie domagal sie zeby eksa poszla z nim do lozka. Ryzy przyjezdza i rozdaje karty. Knowania jak Sowie & Przyjaciele. I nic nie mozna zrobic bo wszystkie sluzby ma w garsci Hyzy poprzez swoje marionetki.

zgłoś
c
cep

Przyleciala do gniazda szerszeni jakim jest POmorze

zgłoś
m
mocher

Mam nadzieję że wkrótce rozliczą tę bandę złodziei z PO ich rodziny i krewnych jak i PSL. Urząd wojewódzki to przytulisko komuchów i nierobów. Przechowalnia swojaków. Komuna tak nie kradła jak PO i spółka.

zgłoś
s
solidaruch

omawiali genezę największego przekretu POwskiego na Pomorzu w ostatnich katach a mianowicie obsadzenia stanowiska wojeowdy pomorskiego komuchem. Wieloletnim czlonkiem PZPR czerwonym Rysiem Stachurskim.

zgłoś
R
Rysio

W Japonii prezydent udawał Jasia Fasolę a z podwładnych zrobił armię japońską.

zgłoś
S
Stefan N

Komorowski popełnił plagiat w Japonii, udawał Jasia Fasolę.

zgłoś
w
wirecki

Takie to pisanie, jakie rządzenie przez nawiedzone babsztyle. Zdumiewające że trzeba jechać z Warszawy do Gdańska aby się dowiedzieć, co raczy Jan Kozłowski.

zgłoś
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3