Sejmik chce obradować pod okiem kamer

  Sejmik chce obradować pod okiem kamer

  Kazimierz Netka

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Zapewne już w przyszłym roku każdy z nas, nie ruszając się z domu, będzie mógł zobaczyć, jak przebiegają obrady pomorskiego Sejmiku. To co się dzieje podczas sesji, ma być transmitowane za pośrednictwem internetu. Taką wiadomość podał wczoraj prof. Brunon Synak, przewodniczący pomorskiego Sejmiku.
  - Zainstalujemy kamery na sali obrad - powiedział przewodniczący. - Wniosek taki został przyjęty podczas spotkania konwentu - ciała doradczego przewodniczącego.
  Skąd ten pomysł? Podobno na życzenie obywateli.

  - Taką decyzję podjęliśmy po tym, gdy telewizje osiedlowe zaczęły się do nas zwracać z prośbą o umożliwienie bezpośrednich transmisji - dodaje Hanna Zych-Cisoń, wiceprzewodnicząca pomorskiego Sejmiku. - Uważamy, że umożliwienie transmisji przez internet nie będzie takie kosztowne. Rozpoczęcie transmisji nie będzie kłopotliwe, ponieważ budynek jest już podłączony do kamer.

  Według Jana Kozłowskiego, marszałka województwa pomorskiego, niewykluczone, że transmisje zaczną się już od nowego roku.
  - Czekam na opinie elektroników w tej sprawie - mówi marszałek Jan Kozłowski. - Jeżeli nie będzie to zbyt skomplikowane ani zbyt drogie, zainstalujemy odpowiedni system. Koszt może wynieść kilka tysięcy złotych. Jeżeli jednak przekroczy kilkanaście tysięcy, zacznę się zastanawiać.

  Możliwość śledzenia rzeczowych obrad nad ważnymi dla regionu sprawami to dobry pomysł. Gorzej, gdy kamery będą rozpraszały radnych i skłaniały do występów, a nie do pracy.
  - Trochę się boję, że z początku radni zaczną się zachowywać trochę "pod kamerę" - otwarcie przyznaje marszałek Kozłowski. - Mam jednak nadzieję, że z czasem wszystko wróci do normy. I tak obrady są dostępne dla wszystkich, ale na sali jest mało miejsca.
  1 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo