Samorządowiec Pomorza - zobacz ostateczne wyniki plebiscytu

red
O północy, z piątku na sobotę, zakończyło się głosowanie w plebiscycie Samorządowiec Pomorza, który "Dziennik Bałtycki" organizował wspólnie z marszałkiem woj. pomorskiego Mieczysławem Strukiem. O głosy naszych Czytelników walczyli wszyscy samorządowcy z Pomorza.

Prezydentem Pomorza został wybrany Wojciech Szczurek z Gdyni, który zdecydowanie pokonał Mirosława Pobłockiego z Tczewa i Pawła Adamowicza z Gdańska.
W kategorii Burmistrz Pomorza zwycięzcą został Mirosław Burak z Debrzna, który od początku plebiscytu był liderem rankingu burmistrzów. Na drugie miejsce w ostatnich minutach głosowania awansował burmistrz Pelplina Andrzej Stanuch spychając na najniższy stopień podium Jerzego Żurawicza z Żukowa.
Tytuł Wójta Pomorza 2014 zdobył Andrzej Wyrzykowski, wójt gminy Przodkowo. Walka w tej kategorii była niezwykle emocjonująca. Zwycięzca zaledwie dwunastoma głosami pokonał Jerzego Włudzika z gminy Kosakowo. Na trzecim miejscu uplasował się Zbigniew Roszkowski z gminy Chmielno.
Starostą Pomorza został wybrany Aleksander Gappa z powiatu człuchowskiego, pokonując Mirosława Czaplę z powiatu malborskiego i Jacka Żmudę-Trzebiatowskiego z powiatu bytowskiego.
W ostatniej regionalnej kategorii plebiscytu Dariusz Męczykowski zdobył tytuł Radnego Pomorza. Drugie miejsce przypadło Przemysławowi Marchlewiczowi, a na trzecim miejscu w tym rankigu znalazł się Piotr Gontarek

Zobacz ostateczne wyniki głosowowania:
WÓJT POMORZA
BURMISTRZ POMORZA
PREZYDENT POMORZA
STAROSTA POMORZA
RADNY POMORZA

W każdej gminie województwa pomorskiego wybraliśmy też Radnego na Medal. Wyniki głosowania można sprawdzić na stronach powiatowych serwisów www.naszemiasto.pl.

Wybierz miasto lub powiat:
Gdańsk | Gdynia | Sopot | Słupsk
Bytów | Chojnice | Człuchów | Kartuzy | Kościerzyna | Kwidzyn
Lębork | Malbork | Nowy Dwór Gdański | Pruszcz Gdański
Puck | Starogard Gdańsk | Sztum | Tczew | Wejherowo

W kwietniu do "Dzinnika Bałtyckiego" w każdym powiecie zostaną dołączone specjalne dodatki, na łamach których przedstawimy zwycięzców plebiscytu. Z kolei do całego nakładu „Dziennika Bałtyckiego” dołączymy dodatek, w którym zaprezentujemy Prezydenta Pomorza, Burmistrza Pomorza, Wójta Pomorza i Starostę Pomorza oraz Radnego Pomorza wybranego spośród członków sejmiku województwa. Na łamach dodatku „Samorządowiec Pomorza” znajdzie się także miejsce dla tych, którzy zajęlli drugie i trzecie miejsca w rankingach.

Najważniejsze podsumowanie naszego plebiscytu będzie miało miejsce 24 kwietnia. Wtedy w Gdańsku odbędzie się uroczysta gala Samorządowca Pomorza, na którą zostaną zaproszeni zwycięzcy plebiscytu w każdej kategorii. Radni na medal z każdej gminy na Pomorzu oraz liderzy pozostałych rankingów plebiscytu spotkają się w Filharmonii Bałtyckiej, by na scenie, z rąk Marszałka Mieczysława Struka i redaktora naczelnego „Dziennika Bałtyckiego” Mariusza Szmidki odebrać statuetki i dyplomy.

- W tym roku obchodzimy 24 rocznicę utworzenia fundamentu demokracji - polskiego samorządu terytorialnego – mówi Mariusz Szmidka. – Ale także 25 rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów parlamentarnych, od których wszystko się zaczęło. Organizując nasz plebiscyt chcemy uczcić te rocznice.

Wszystkim Czytelnikom, którzy oddali swoje głosy na samorządowców serdecznie dziękujemy!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki