Samba nad jeziorem w Charzykowach. Brazylijczycy bez konkurencji w siatkonogę

Piotr Furtak
Dwie pary brazylijskie w finale siatkonogi rozgrywanej na plaży w gminie Chojnice. Na pudle znaleźli się jeszcze Niemcy.

Brazylijczycy Rodrigo Lacraia i Luciano zdecydowanie wygrali w kolejnej edycji zawodów Philipiak Footvolley Polish Open. Na plaży w Charzykowach nie pozostawili oni złudzeń, kto jest najlepszy. W finale pokonali Indigo i Gordo, innych reprezentantów Brazylii. O przewadze zwycięzców nad finałowymi rywalami świadczą wygrane w finale 15:2 i 15:3. Trzecie miejsce zajęli Niemcy - Jakub Domke oraz Mo Obaid, którzy w meczu o trzecie miejsce, w jednym z najbardziej zaciętych pojedynków turnieju pokonali parę Włochów - Francesco Mimola i Daniele Bini 2:1 (13:15, 15:12, 15:9).

Turniej stał na bardzo wysokim poziomie, a półfinały, mecz o trzecie miejsce oraz finał oglądało kilkuset żywo reagujących kibiców. Na najgłośniejszy doping mogli liczyć Włosi wspierani przez bardzo silną grupę kibiców ze Starogardu Gdańskiego.
Turniej trwał przez dwa dni. Walczyli w nim reprezentanci Brazylii, Niemiec, Włoch, Holandii, Belgii, Norwegii i oczywiście Polski.

Drużyny polskie miały szansę na zakwalifikowanie się do turnieju startując w piątkowych mistrzostwach Polski w tej bardzo widowiskowej dyscyplinie sportu. Bardzo dobrze w turnieju finałowym zaprezentowali się chojniczanie - Patryk Kubiszewski i Tomasz Kriezel. W piątkowych zawodach zajęli trzecie miejsce, później jednak zaszli najwyżej z polskich drużyn. W grupie pokonali Belgów i Norwegów oraz przegrali z Włochami. Niestety w ćwierćfinale trafili na Indigo i Gordo. W starciu z drużyną z Brazylii nie mieli zbyt dużych szans, chojniczanie jednak i tak zostali najlepszą polską drużyną w turnieju.

Międzynarodowa siatkonoga gościła w Charzykowach już po raz trzeci. Jest szansa na to, że w przyszłym roku Brazylijczycy i spółka pojawią się tu po raz kolejny.

- Będzie dobrze - odpowiadał Piotr Stanke, wicewójt gminy Chojnice pytany o to, czy gmina będzie finansowo partycypowała w organizacji kolejnego turnieju.