Sąd w Wejherowie zadecyduje ws. banerów antyaborcyjnych,...

  Sąd w Wejherowie zadecyduje ws. banerów antyaborcyjnych, które pojawiły się w Redzie [zdjęcia]

  TS

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Sąd w Wejherowie zadecyduje ws. banerów antyaborcyjnych w Redzie
  1/5

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Tomasz Smuga

  Wejherowski Sąd Rejonowy zajmie się sprawą pikiety antyaborcyjnej, która miała miejsce w maju 2018 r. w Redzie. Na banerach prezentowane były wówczas m.in. zdjęcia rozczłonkowanych i zakrwawionych płodów. - Nie każdy chce oglądać takie rzeczy w przestrzeni publicznej - mówi mieszkanka, która zgłosiła sprawę na policję. Obrona obwinionego stara się o umorzenie. - Każdy ma prawo do swobodnej wypowiedzi - ripostuje mecenas Tomasz Złoch.
  Na początku maja ubiegłego roku w Redzie przy skrzyżowaniu w kierunku Półwyspu Helskiego miała miejsce pikieta fundacji PRO Prawo do życia, która wystawiła banery antyaborcyjne z drastycznymi zdjęciami zakrwawionych płodów. Fotografie wśród mieszkańców wywołują skrajne emocje. Niektórzy nie mają nic przeciwko takim pikietom, a inni są zdania, że takie zdjęcia nie powinny pojawiać się w przestrzeni publicznej. Sprawa pikiety w Redzie została zgłoszona na policję. Zajmie się nią Sąd Rejonowy w Wejherowie.

  Zobacz galerię

  - Te zdjęcia są zbyt drastyczne. Nie chcę, żeby ktokolwiek wpływał na moją opinię. Tutaj nie chodzi oto, czy jestem za, czy przeciw aborcji, ale o wolny wybór. Każdy ma do niego prawo - mówi pokrzywdzona Emilia Duczyńska.. - To był długi weekend i droga w kierunku Helu była bardzo ruchliwa. Samochodami jechały całe rodziny. W jaki sposób 5-latkowi wytłumaczyć co on widzi? - pyta redzianka.

  Te zdjęcia są zbyt drastyczne. To był długi weekend i droga w kierunku Helu była bardzo ruchliwa. Samochodami jechały całe rodziny. W jaki sposób 5-latkowi wytłumaczyć co on widzi?

  Fundacja PRO Prawo do życia w tej kwestii nie ma sobie nic do zarzucenia.

  - Nie wszystkie dzieci były narażone. Część z nich została zamordowana, o czym informujemy na naszych banerach. A to, że był długi weekend, to nie zwalnia nas od informowania - mówi Sylwester Tajl, obwiniony.

  Obrona obwinionego nie widzi podstaw do ukarania, dlatego do sądu złożyła wniosek o umorzenie.

  - Sąd uwzględnił nasz wniosek, żeby w pierwszej kolejności zastanowić się, czy czyn mojego klienta jest zabroniony - tłumaczy mecenas Tomasz Złoch. - W naszej linii obrony wskazujemy na prawo do swobody wypowiedzi. Normalną rzeczą jest to, że przy swobodzie wypowiedzi używa się czasem drastycznych form wypowiedzi szczególnie w sprawach istotnych społecznie, a taką jest właśnie temat aborcji - tłumaczy obrońca obwinionego.

  Normalną rzeczą jest to, że przy swobodzie wypowiedzi używa się czasem drastycznych form wypowiedzi, szczególnie w sprawach istotnych społecznie, a taką jest właśnie temat aborcji.

  - W ciągu 10 miesięcy uczestniczyłem w 283 pikietach, z czego tylko dwie, czy trzy skończyły się w sądzie - dodaje Tajl.

  Sprawa przed wejherowskim wymiarem sprawiedliwości miała odbyć się we środę, 9 stycznia 2019 r., ale ze względu na zbyt obszerny materiał związany z umorzeniem, sąd postanowił odroczyć rozprawę na 6 lutego 2019 r.

  O sprawie piszemy też na stronie wejherowo.naszemiasto.pl



  Zobacz też: Przegląd najważniejszych wydarzeń minionych dni na Pomorzu


  POLECAMY NA DZIENNIKBALTYCKI.PL:





  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  sąd rejonowy w wejherowei

  efas (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Maciek Wewiurka my będziemy na ogłoszeniu wyroku tylko podaj nam godzinę w dniu 6.02.2019 r Stowarzyszenie Przeciwdziałania Korupcji , Niegospodarności , Obrony Praw Człowieka ''efas' KRS...rozwiń całość

  Maciek Wewiurka my będziemy na ogłoszeniu wyroku tylko podaj nam godzinę w dniu 6.02.2019 r Stowarzyszenie Przeciwdziałania Korupcji , Niegospodarności , Obrony Praw Człowieka ''efas' KRS 0000401445 w Rumi i Tczewie .Nie daj się od Kasty w Togach .zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo