Rzeźba i tablica dla prezydenta Pawła Adamowicza. W Gdańsku upamiętniono tragiczną śmierć prezydenta Gdańska

Natalia GrzybowskaZaktualizowano 
Przy ulicy Opackiej 12 w Gdańsku została uroczyście odsłonięta rzeźba i tablica poświęcona śp. prezydentowi Pawłowi Adamowiczowi.

Przy ulicy Opackiej 12 w niedzielę uroczyście odsłonięto rzeźbę i tablicę poświęcona śp. prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi. To kameralne wydarzenie zainicjowali właściciele i zarząd Hass Holding Limited.

Rzeźba i tablica dla prezydenta Pawła Adamowicza. W Gdańsku ...

Wydarzeniu towarzyszył koncert fortepianowy Artura Sychowskiego oraz wystawa autorstwa Fundacji Wspólnota Gdańska - „Gdańsk Pawła Adamowicza”.

Pogrzeb Pawła Adamowicza w Bazylice Mariackiej w Gdańsku 19....

Prezydent został zamordowany w styczniu - uczciło go wiele polskich miast, a także czeska Praga.

POLECAMY w SERWISIE DZIENNIKBALTYCKI.PL:

polecane: Flesz - e-papieros zagraża zdrowiu

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 13

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

t
tak mysle
2019-08-12T09:20:14 02:00, Idzi:

A pomnik też mu postawią A kto to wogule był ten człowiek

2019-08-12T09:44:56 02:00, Amado:

To był bandyta który grabił kraj i Gdańsk i gromadził majątek na swoim koncie

2019-08-12T09:57:38 02:00, gosc:

Popatrz na tego od skoków, 40 mln wobec 4 mieszkań Adamowicza chcesz przeciwstawiać ?

Kaczyń chciał wieżowiec budować za 2 mld zł na działce którą uwłaszczył i podobo trzepał ko ni bo go to podniec a

Kur wy wypędzimy was z tego kraju i znów będzie normalnie.

Ale ten Pan od Skokow to finansista potrafiacy operowac pieniedzmi a Adamowicz byl tylko wysokim rzednikiem miejskim. Wcale nie mial takiej wysokiej pensji jak wielu mysli. A jesli chodzi o jego mieszkania to z innych portali wiem ze mial ich az 8 a nie 4 jak piszesz. To wszystko dzialo sie za Platformy w Polsce. Mam nadzieje ze tego badziewia z PO juz wiecej nie bedziecie popierac w nadchodzacych wyborach. PiS takze popelnia bledy ale niewspolmiernie mniejsze niz rozwydrzeni zwolennicy Platformy i Nowoczesnej. Pomysl troche a przyznasz mi racje.

w
wedlug mnie
2019-08-12T11:15:56 02:00, gosc:

Gdańsk powinien być WOLNYM MIASTEM, co nam z takiej państwowości, która gdy żołnierze na Westerplatte bohatersko walczyli, warszawska zbieranina była zajęta ucieczką i pakowaniem swoich dóbr, a oni przestali walczyć jak im zabrakło amunicji, chyba to chce gliński gloryfikować,że władza najpierw skłóciła polaków z wszystkimi swoimi sąsiadami, a potem nawet amunicji nie potrafiła dostarczyć bohaterskim żołnierzom.

Jeszcze takich glupot nie slyszalem. Autor wpisu w ogole historii nie zna albo dzial pod wplywem wichrzycielskiego portalu Trojmiasto.pl. Wszystko co krytykuje obecne wladze w Gdansku jest zablokowywane. Uwazam ze Trojmiasto jako strona internetowa powinna byc zamknieta. Poniewaz to oni swoimi manewrami ktore posty publikowac a ktore blokowac podzielaja i sieja gniew posrod trojmiejskiego spoleczenstwa. Mam nadzieje ze gazeta z tak wielkimi tradycjami jak Dziennik Baltycki nie pojdzie w slady tamtego szmatlawca.

w
wedlug mnie

Falsz i zaklamanie posrod Gdanszczan dodatkowo szerzone przez portal Trojmiasto.pl. Tewraz wiekszosc pieje hymny pochwalne ku czci Adamowicza ale za zycia splywaly na niego same krytyki. Czyzby w przciagu 6 miesiecy ktos przewietrzyl pamiec Gdanszczan? Tak czy owak Adamowicz byl o wiele lepszym na swoim stanowisku niz ta durna owca Dulkiewicz.

P
Polihistor
2019-08-12T11:15:56 02:00, gosc:

Gdańsk powinien być WOLNYM MIASTEM, co nam z takiej państwowości, która gdy żołnierze na Westerplatte bohatersko walczyli, warszawska zbieranina była zajęta ucieczką i pakowaniem swoich dóbr, a oni przestali walczyć jak im zabrakło amunicji, chyba to chce gliński gloryfikować,że władza najpierw skłóciła polaków z wszystkimi swoimi sąsiadami, a potem nawet amunicji nie potrafiła dostarczyć bohaterskim żołnierzom.

Wyjątkowo plugawy tekst. Autor/ka popełnia przy tym co najmniej 2 przestępstwa (lub jest tego baaaaardzo bliska).

J
J.K.

Sponsorzy pomnika są nieprzypadkowi.

g
gosc

Wolacy znów protestują, jak nie zabory, wojny, komunizm to teraz znów wolacy, każde pokolenie musi mieć coś co im dokucza, tak już w przyrodzie jest, zwierzęta mają komary,kleszcze, meszki a my mamy wolaków.

g
gosc

Gdańsk powinien być WOLNYM MIASTEM, co nam z takiej państwowości, która gdy żołnierze na Westerplatte bohatersko walczyli, warszawska zbieranina była zajęta ucieczką i pakowaniem swoich dóbr, a oni przestali walczyć jak im zabrakło amunicji, chyba to chce gliński gloryfikować,że władza najpierw skłóciła polaków z wszystkimi swoimi sąsiadami, a potem nawet amunicji nie potrafiła dostarczyć bohaterskim żołnierzom.

g
gosc
2019-08-12T10:13:39 02:00, Krzysztof Kornatowicz:

Pamiętamy, lub widzieliśmy na materiałach filmowych, jak leciały w gruz swastyki niemieckie nad budynkami publicznymi po wojnie. Tak samo będą lecieć w gruz i nowe pomniki, wystawiane przez łajdaków łajdakom. Nastąpi to wtedy, kiedy nard odzyska władzę w Polsce ! ~Krzysztof Kornatowicz ( szukajcie po personaliach na YouTube)

Dokładnie, ja już nie mogę patrzeć na kolejny pomnik ludowy osobie która zwalniając doświadczonego pilota przyczyniała się do śmierci 98 osób.

g
gosc
2019-08-12T09:30:21 02:00, Polihistor:

Za co te honory i zaszczyty? W jakim stanie zostawił Gdańsk, każdy widzi.I każdy też jest świadom, jak - wbrew prawu i zdrowemu rozsądkowi - skonfliktował miasto z rządem. Cui bono? KOMU ma być od tego lepiej? Tu jest Polska, nie WMG. Ten kawałek Kraju (tak, Kraju - dużą literą pisanego) należy do WSZYSTKICH.

konfliktują naćpani propagandyści z info.

Adamowicz sprzeciwaiał się kłamliwemu hasłu "polska w ruinie" i dla tego go zaszczuto a chory psychicznie zwolennik dobrej zmiany go zadźgał.

g
gosc
2019-08-12T09:20:14 02:00, Idzi:

A pomnik też mu postawią A kto to wogule był ten człowiek

2019-08-12T09:44:56 02:00, Amado:

To był bandyta który grabił kraj i Gdańsk i gromadził majątek na swoim koncie

To Polka nie wolak to macie prawo nie wiedzieć. Wy czcijcie osoby które wleźli do kokpitu samolotu i spowodowali katastrofę.

P
Polihistor

Za co te honory i zaszczyty? W jakim stanie zostawił Gdańsk, każdy widzi.I każdy też jest świadom, jak - wbrew prawu i zdrowemu rozsądkowi - skonfliktował miasto z rządem. Cui bono? KOMU ma być od tego lepiej? Tu jest Polska, nie WMG. Ten kawałek Kraju (tak, Kraju - dużą literą pisanego) należy do WSZYSTKICH.

I
Idzi

A pomnik też mu postawią A kto to wogule był ten człowiek

Dodaj ogłoszenie