Rzecznik w sprawie prabuckiej policji

  Rzecznik w sprawie prabuckiej policji

  Łukasz Bartosiak

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Po naszym artykule na temat policjantów z Prabut, którzy są podejrzani o wywożenie do lasu, rozbieranie i bicie pijanych mieszkańców, sprawą zajęło się biuro rzecznika praw obywatelskich.
  Mamy już pierwszy efekt wszczętego postępowania - biuro wystąpiło do komendanta głównego policji o zajęcie stanowiska w sprawie przestrzegania praw i wolności człowieka przez funkcjonariuszy.

  Zaniepokojenie wzbudziła liczba podobnych skarg. W 2007 roku z całego kraju do rzecznika praw obywatelskich wpłynęły 334 wnioski dotyczące policjantów, którzy nadużyli władzy lub przekroczyli uprawnienia, zaś w tym roku, do października, takich spraw było 268.


  - Zwróciliśmy uwagę na konieczność wnikliwego zbadania wszystkich przypadków. Przytoczyliśmy informacje wypływające z orzecznictwa Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w sprawach dotyczących naruszenia zakazu tortur oraz nieludzkiego i poniżającego traktowania - informuje Piotr Sobota z biura RPO.

  Komenda Główna Policji jeszcze nie ustosunkowała się do pisma.
  - Dopiero otrzymaliśmy korespondencję i potrzebujemy trochę czasu na zajęcie stanowiska - tłumaczy zespół prasowy KGP.

  Tak krytykowani ostatnio prabuccy policjanci, którym zarzucano nie tylko nadużycia władzy, ale i bezczynność, wreszcie mogą się pochwalić jakimś sukcesem.

  - Funkcjonariusze zatrzymali pijanego 19-latka z Prabut, który powybijał szyby na przystanku autobusowym. Miał prawie dwa promile. Otrzymał 500 zł mandatu, a jego sprawa trafi do sądu - mówi sierż. Justyna Alicka, rzecznik policji w powiecie kwidzyńskim.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo