reklama

Rumia: Przepychanki słowne na sesji Rady Miasta

Rafał Korbut
Wiele można powiedzieć o posiedzeniach radnych miejskich Rumi, ale na pewno nie to, że są nudne. Podczas ostatniej sesji kilku mieszkańców znów o to "zadbało" - na stołach, przy których siedzieli radni, pojawiły się kartonowe tabliczki z wypisanymi hasłami, takimi jak "Nie! Łamaniu prawa arogancji bucie Zarządu Rady Nadzorczej SM Janowo", "Basta! Chamstwu bucie radnych Józefa Chmielewskiego Tadeusza Piątkowskiego", czy "Wam kury szczać prowadzać, a nie polityką się zajmować!".

Na kolejnych wymienione były również nazwiska innych radnych. Tabliczki z hasłami po raz pierwszy pojawiły się na sesji 28 maja. Omawiano wtedy sprawy uwłaszczenia. Na posiedzenie zaproszono przedstawicieli różnych spółdzielni mieszkaniowych, którzy informowali, jak sprawa wygląda u nich.

- Będziemy aktualizować tablice i nadal wyrażać swoje stanowisko, publicznie informując wszystkich o tym, co się dzieje w spółdzielni - zapowiadali wówczas członkowie Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych Obrony Praw Członków i Mieszkańców Spółdzielni oraz Wspólnot Mieszkaniowych Rumi. - Będziemy przychodzić na sesje i domagać się sprawiedliwości i uczciwości.

Początkowo Józef Chmielewski (którego nazwisko najczęściej pojawia się na hasłach), radny "Gospodarności" i jednocześnie prezes SM Janowo zapowiedział, że złoży pozew do sądu. Potem jednak z zamiaru zrezygnował. Po ostatniej sesji nie zmienił zdania. - Ci ludzie sami sobie wystawiają świadectwo - mówi Józef Chmielewski. - Szkoda tracić czas, by się z nimi procesować.
Sama sesja przebiegała w miarę spokojnie, aczkolwiek radni koalicyjnej większości PiS i Klubu Radnych Niezależnych nie oszczędzili słów krytyki Elżbiecie Rogali-Kończak, burmistrzowi Rumi, zarzucając jej opieszałość w realizacji inwestycji. Ryszard Grychtoł, wiceburmistrz miasta, stwierdził, że to właśnie decyzje radnych uniemożliwiają te inwestycje.

FLESZ: Elektryczne samoloty nadlatują.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie