Rugby na Pomorzu. Lechia Gdańsk pokonała Ogniwo Sopot. Zwyciężyła też Arka [ZDJĘCIA]

Rugbiści Lechii Gdańsk okazali się lepsi w derbach Trójmiasta od Ogniwa Sopot. Gospodarze pokonali rywala w Wielką Sobotę 23:6.

To był twardy, a momentami nawet bardzo brutalny mecz, który zdominowała walka, nie zawsze czysta. Lepiej w tej grze odnaleźli się jednak gdańszczanie, którzy szybko objęli w tym meczu wyraźne prowadzenie i nie oddali już go do samego końca.

Gdańszczanie triumfowali w sobotę, mimo że długo musieli radzić sobie w tym meczu bez jednego zawodnika. Swój zespół w 30. minucie osłabił bowiem Paweł Płoński, który zobaczył czerwony kartonik za bardzo brzydki faul na rywalu. Gospodarzom nie podcięło to jednak skrzydeł i bez większych problemów odnieśli oni kolejne, ligowe zwycięstwo.

Lechia Gdańsk - Ogniwo Sopot 23:6 (10:3)

Lechia: Janeczko 13, Piszczek 5, Bracik 5
Ogniwo: Szablewski 3, Przychocki 3

Świetnie w Wielką Sobotę zaprezentowali się też rugbiści gdyńskiej Arki. Nasza drużyna pewnie pokonała Budowlanych Łódź 32:10. Wyraźna przewaga gdynian zarysowała się już w pierwszej połowie, ale w drugiej Arka potwierdziła tylko swoją dominację.

Klasą sam dla siebie był w sobotę Dawid Banaszek, autor 22 punktów dla Arki.

RC Arka Gdynia - Master Pharm Budowlani Łódź 32:10 (18:10)

Arka: Banaszek 22, Szostek 5 (k5,) Zaradzki 5.
Budowlani: Reksulak 5, Matyjak 5.