Rozpoczęła się rekrutacja na Uniwersytet Gdański. 14 tys. miejsc, nowe kierunki

(KGK)
W ubiegłym roku na UG najwięcej chętnych zgłosiło się na skandynawistykę (11,3). Popularnością cieszyły się również kryminologia, psychologia czy filologia angielska. Jak będzie w tym roku?
W ubiegłym roku na UG najwięcej chętnych zgłosiło się na skandynawistykę (11,3). Popularnością cieszyły się również kryminologia, psychologia czy filologia angielska. Jak będzie w tym roku? archiwum PP
Niemal 14 tys. miejsc, 78 kierunków studiów i 223 specjalności na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych I i II stopnia oraz jednolitych studiach magisterskich plus nowości - to czeka maturzystów, który zdecydują się zdawać na Uniwersytet Gdański.

Rekrutacja właśnie się rozpoczęła. Na rok akademicki 2018/2019 Uniwersytet Gdański zaplanował przyjęcie 13677 osób. 9274 miejsc przygotowano na studiach stacjonarnych I stopnia i II stopnia oraz jednolitych magisterskich.

Na studiach niestacjonarnych I i II stopnia oraz jednolitych magisterskich będzie mogło się uczyć 4 403 osób.

W ofercie edukacyjnej UG pojawiły się cztery nowe kierunki – dwa w języku polskim i dwa w języku angielskim: Ochrona zasobów przyrodniczych oraz Genetyka i biologia eksperymentalna, Intercultural and Business Relations in Europe oraz Cultural Communication. Są to studia stacjonarne I stopnia.

- Wszystkie nowe kierunki łączy interdyscyplinarność. Zdobywanie wiedzy i kształcenie umiejętności w różnych dziedzinach podnosi szanse absolwentów na rynku pracy. Nowe kierunki powstają we współpracy z ekspertami i przyszłymi pracodawcami, a studenci będą odbywać praktyki w najlepszych, profilowanych instytucjach i przedsiębiorstwach – zapewniają przedstawiciele uczelni.

Jakich wyborów dokonują uczniowie szkół średnich z Trójmiasta? W ubiegłym roku na UG najwięcej chętnych zgłosiło się na skandynawistykę (11,3). Popularnością cieszyły się również kryminologia, psychologia czy filologia angielska.

- Obecnie pracodawcy poszukują pracowników, którzy posiadają tzw. kompetencje miękkie. Potrafią pracować w grupie, mają umiejętności w zakresie PR i znają języki obce - mówiła w rozmowie z „Dziennikiem Bałtyckim” dr Ewelina Gutowska-Kozielska, prodziekan ds. studenckich Wydziału Filologicznego na Uniwersytecie Gdańskim.

- Współczynnik osób, które ukończyły Wydział Filologiczny i znajdują pracę, jest bardzo wysoki. Niespełna jeden procent ma problemy ze znalezieniem zatrudnienia - dodaje.

Rekrutacja odbywa się przez Internet w wygodnym dla kandydatów systemie IRK (Internetowa Rejestracja Kandydatów).
Kandydaci muszą w pierwszej kolejności uzupełnić dane w IRK, zapisać się na wybrany kierunek i dokonać opłaty rekrutacyjnej. Dokumenty składa się dopiero po ogłoszeniu listy kandydatów.

Czas na założenie konta w IRK i wybranie kierunku kończy się od 9 lipca do 18 września (w zależności od kierunku). Najdłużej rekrutacja potrwa na kierunkach niestacjonarnych.

8 akademików UG

Dla kandydatów spoza regionu ważna jest baza noclegowa uczelni.
UG dysponuje 9 domami studenckimi, w których jest 1645 miejsc. W roku akademickim 2018/2019 remontowany będzie DS. nr 9. Na okres remontu i rozbudowy zostanie wyłączony z eksploatacji. Do dyspozycji studentów będzie zatem 8 akademików – w sumie 1466 miejsc.

ZOBACZ TAKŻE: Nauczyciele z ZNP przygotowali świadectwo szkolne dla minister edukacji Anny Zalewskiej. Brak promocji do następnej klasy?

ZOBACZ TAKŻE: 60 sekund biznesu: Szukasz pracownika? Zamknij go w escape roomie

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 7

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

o
oewsb

Witam! Lillyrose promocja na niezmienionych warunkach została przedłużona do 19 września. Zatem masz jeszcze chwilę czasu aby aplikować i skorzystać z promocji.

Pozdrawiam, Andrzej Czarnecki
Online Ekspert WSB

l
lillyrose

Jak zwykle przegapiłam fajną promocję... jest szansa na kolejne?

o
oewsb

Witam! Magda, promocja zniżkowa została przedłużona i obecnie kończy się 10 sierpnia. Aplikując do tego czasu możesz zaoszczędzić 700 zł: 300 zł dzięki zniżce w czesnym na pierwszym roku studiów oraz 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej. Zapraszam!

Pozdrawiam, Andrzej Czarnecki
Online Ekspert WSB

M
Magda

Promocja się skończyła, czy są przewidziane kolejne?

o
oewsb

Witam! Gerbert informacje znajdziesz bezpośrednio na stronie tego oddziału: wsb.pl/gdansk/kandydaci/studia-ii-stopnia/sciezka-tradycyjna/kierunki-i-specjalnosci/finanse-i-rachunkowosc

Pozdrawiam, Andrzej Czarnecki
Online Ekspert WSB

G
Gerbert

Dobrze brzmi taka promocja. A jakie specjalizacje są przy magisterce dla kierunków Finanse i rachunkowość ?

o
oewsb

Witam! Rekrutacja na studia II stopnia jest już od dłuższego czasu otwarta w oddziale Wyższej Szkoł Bankowej w Gdańsku. Z ofertą naszej uczelni można zapoznać się najlepiej poprzez stronę wsb.pl/gdansk/kandydaci/studia-ii-stopnia Dodam, że do 16 lipca w oddziałach Wyższej Szkoły Bankowej trwa promocja zniżkowa, dzięki której można zaoszczędzić 1000 zł: 600 zł dzięki zniżce w czesnym na pierwszym roku studiów oraz 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej. Promocja ta dotyczy wszystkich kierunków studiów II stopnia. Zapraszam na studia!

Pozdrawiam, Andrzej Czarnecki
Online Ekspert WSB

Dodaj ogłoszenie