Rosja - Arabia Saudyjska, MŚ 2018. Gospodarze zdemolowali rywala! [wynik meczu, relacja]

Bartek Syta
W czwartek (14.06.2018) oficjalnie rozpoczęły się mistrzostwa świata w piłce nożnej. W meczu otwarcia Rosja pokonała Arabię Saudyjską 5:0 [wynik meczu, relacja]

Tak efektownego początku mundialu dawno nie było. Krytykowani zewsząd Rosjanie, po serii nieudanych meczów towarzyskich, wreszcie odpalili i to w najlepszym, możliwym momencie. Choć po pierwszej połowie było tylko 2:0 dla gospodarzy, to jednak finisz w wykonaniu podopiecznych trenera Stanisława Czerczesowa był piorunujący.

Ozdobą spotkania była bramka Denisa Czeryszewa w 93. minucie pojedynku. Zawodnik gospodarzy huknął z dystansu i trafił w samo okienko!

Gospodarze dominowali na boisku, a rywale w zasadzie przez cały mecz mieli niewiele do powiedzenia. Być może Rosja nie jest faworytem imprezy, ale udowodniła w czwartek, że nie można jej lekceważyć. W serca swoich kibiców rosyjscy piłkarze na pewno wlali optymizm.

Przypomnijmy, że w grupie A rywalizują jeszcze Egipt i Urugwaj. Mecz tych drużyn zaplanowany został na piątek (początek o godz. 14).

Polacy do turnieju przystąpią we wtorek, 19 czerwca. Na początek zmierzą się z Senegalem.

Wcześniej pisaliśmy

MŚ 2018. Rosja - Arabia Saudyjska, mecz otwarcia mundialu [GDZIE OGLĄDAĆ, TRANSMISJA, STREAM, ONLINE, NA ŻYWO, WYNIK MECZU]

Transmisję z meczu Rosja - Arabia Saudyjska przeprowadzą stacja TVP 1 i TVP Sport. Początek spotkania o godz. 17. Przedmeczowe studio rozpocznie się natomiast piętnaście minut wcześniej.

A gdzie oglądać mecz Rosja - Arabia Saudyjska w internecie? Bezpłatny stream online dostępny będzie na stronie sport.tvp.pl. Płatny z kolei, po wykupieniu specjalnego abonamentu, na platformach IPLA.tv i Player.pl.

Ponadto, wszystkich Czytelników zapraszamy do śledzenia tekstowej relacji na żywo z tego pojedynku w naszym serwisie - www.dziennikbaltycki.pl.

Rosja - Arabia Saudyjska, MŚ 2018: Gospodarze pod wielką presją

Mistrzostwa świata 2018 w Rosji czas zacząć. Tradycyjnie już na początku w akcji zobaczymy gospodarzy turnieju. Zmierzą się oni z Arabią Saudyjską. Warto w tym miejscu napisać kilka słów o nastrojach panujących w Rosji przed tym pojedynkiem. Kibice nierzadko szydzą z zawodników i sztabu szkoleniowego, na czele z trenerem Stanisławem Czerczesowem, bo ostatnie wyniki optymizmem nie napawały.

- Chcemy, żeby ludzie w Rosji byli z nas dumni. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy - zapewnia Czerczesow.

Poza Rosją i Arabią Saudyjską, w grupie A rywalizować będą jeszcze Egipcjanie i Urugwajczycy. Czysto teoretycznie zatem faworytami tego zestawienia są gospodarze i Urugwaj. To jednak tylko teoria. Piłka bywa nieprzewidywalna.

A kto jest faworytem meczu otwarcia Rosja - Arabia Saudyjska? Według bukmacherów oczywiście gospodarze (kurs na zwycięstwo - 1,45, na remis - 2,7, na wygraną Arabii Saudyjskiej - 8,1).

Mecz: Rosja - Arabia Saudyjska
Data meczu: 14.06.2018