Rondelek, synek Czajnika

  Rondelek, synek Czajnika

  Kazimierz Netka

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Najłagodniejszy, najsympatyczniejszy - zachwycają się nim zwiedzający oliwskie zoo. To tapirek Rondel, który kilka tygodni temu przyszedł na świat. Dzikie środowisko tych stworzeń to kraje egzotyczne. Rodzicami Rondla są Kleopatra (urodzona w Warszawie) oraz Czajnik, pochodzący z Katowic.
  Na świecie istnieją dwa główne gatunki tapirów: amerykański oraz indochiński. Ten pierwszy zamieszkuje głównie Amerykę Południową i nazywa się anta. Osiąga 2 metry długości oraz metr wysokości. Indochiński, czaprakowy (czaprak - nakrycie konia) jest większy.

  Zapotrzebowanie na te stworzenia nie maleje. Oliwskie zoo dzieli się swymi tapirkami. Kilka miesięcy temu przekazało jednego do zoo w Opolu.


  Wygraj zaproszenie do oliwskiego zoo  Mamy dwa podwójne zaproszenia do zoo w Oliwie. Aby je wygrać, trzeba odpowiedzieć na pytanie: Do którego młodego i popularnego zwierzęcia, dziko żyjącego w Polsce, jest podobny młody tapir? SMS o treści: DB ZOO, odpowiedź, imię i nazwisko wysłać trzeba pod nr 7238. Koszt - 2,44 zł z VAT. Czekamy do poniedziałku, do godziny 12.00. Laureatów powiadomimy telefonicznie.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo