Rio 2016: Świetny wyścig i medal Marty Walczykiewicz!

Mamy kolejny medal igrzysk olimpijskich! Srebro w konkurencji K1 na dystansie 200m wywalczyła kajakarka Marta Walczykiewicz.

W poniedziałkowych wyścigach eliminacyjnych i w półfinale Polka udowodniła, że jest mocna. Ponadto, nasza kajakarka wiele razy stawała już na podium w dużych imprezach, więc wiadomo było, że z opanowaniem emocji i stresu nie powinna mieć problemu.

Marta Walczykiewicz ruszyła bardzo odważnie i już po 100 metrach niemal pewne było to, że medal zdobędzie. Kibice po cichu liczyli na złoto, ale niestety, wielką klasą i siłą popisała się faworytka tego wyścigu, pochodząca z Nowej Zelandii Lisa Carrington, która jako jedyna ukończyła finał z wynikiem poniżej 40 sekund (39,86s). Polka zameldowała się na mecie natomiast tuż za jej plecami.

Brązowy medal na dystansie 200 metrów zdobyła z kolei zawodniczka z Azerbejdżanu, Inna Osypenko-Radomska.

To już siódmy medal dla reprezentacji Polski w Rio de Janeiro. Jak na razie nasi zawodnicy zdobyli dwa złote krążki, dwa srebrne i trzy brązowe. Oby na tym licznik się nie zatrzymał. Przypomnijmy, cztery lata temu w Pekinie Polacy zdobyli 10 medali. Tyle samo przywieźli też z Londynu cztery lata temu.