Rezerwy Lechii Gdańsk przegrały z "bezrobotnymi"

Piłkarze rezerw Lechii Gdańsk przegrali we wtorek spotkanie z reprezentacją zawodników zrzeszonych w hiszpańskim AFE 0:1. Rywale, dzięki uprzejmości rodzimego związku, przebywają obecnie na zgrupowaniu w Gniewinie.

W niedzielę z piłkarzami zrzeszonymi w hiszpańskim AFE mierzyli się zawodnicy gdyńskiej Arki. Oni również nie sprostali przedstawicielom z Półwyspu Iberyjskiego, przegrywając pojedynek 0:2.

We wtorek na murawie bocznego boiska przy ul. Traugutta zaprezentowało się w sumie czterech zawodników z pierwszego składu gdańskiej Lechii. W tym gronie znaleźli się Mateusz Bąk, Mateusz Możdżeń, Daniel Łukasik i Damian Podleśny.

Losy tego pojedynku rozstrzygnęły się już w 3. minucie spotkania. Wówczas, po dośrodkowaniu, w polu karnym Lechii najlepiej zachował się Diego Bardanca, który pewnym strzałem skierował piłkę do bramki. Stracona bramka nie podziałała jednak mobilizująco na gospodarzy, bo niemal przez całe spotkanie stroną przeważającą byli Hiszpanie, którzy mieli nawet okazję na podwyższenie przewagi.

Lechia II Gdańsk - Reprezentacja AFE 0:1 (1:0)
Bramka: Diego Bardanca 3 min.

Lechia II (I połowa): Bąk - Możdzeń, Jadanowski, Garbacik, Bobowski, Łukasik, Nishi, Kuropatwiński, Gołuński, Ziółkowski - Duda.

Lechia II (II połowa): Podleśny - Górski, Garbacik, Jadanowski, Ziółkowski, Wolski, Drozdowski, Kaszuba, Kuropatwiński, Teresiński, Zieliński.