Reprezentacja Polski U-21 dala popis z Kosowem. Trzy gole do przerwy na inaugurację eliminacji Euro. Bohaterem Michał Rakoczy

Jacek Czaplewski
Asy Probierza dają czadu. Co za rozpoczęcie eliminacji Euro!
Reprezentacja Polski do lat 21 na Orlen Stadionie w Płocku z przytupem rozpoczęła eliminacje do młodzieżowego Euro. Pierwsza połowa z Kosowem otarła się o perfekcję. Biało-Czerwoni zeszli na przerwę z prowadzeniem 3:0. Brylował autor dwóch goli i asysty, Michał Rakoczy.

Eliminacje Euro U-21. Polska - Kosowo 3:0

- Mamy bardzo mocny zespół - zapewnił przed pierwszym gwizdkiem trener Michał Probierz. Wybrani przez niego piłkarze potwierdzili to na boisku. Szybko przeszli do konkretów.

Skład zbudowany był głównie z utalentowanych młodzieżowców Ekstraklasy. Między słupkami stanął Kacper Tobiasz z Legii Warszawa, obroną kierował Ariel Mosór z Piasta Gliwice, w środku pola zobaczyliśmy Michała Rakoczego z Cracovii, na skrzydle Kajetana Szmyta z Warty Poznań, zaś w ataku Filipa Marchwińskiego z Lecha Poznań.

Pozostałe miejsca wypełnili m.in. Mateusz Łęgowski z włoskiej Salernitany czy Szymon Włodarczyk z austriackiego Sturmu Graz.

- Tylko bić brawo Biało-Czerwonym - komentował po pierwszej połowie w TVP Sport, Maciej Iwański.

U-21. Polska - Kosowo 3:0
U-21. Polska - Kosowo 3:0 TVP Sport

Polacy objęli prowadzenie po rzucie rożnym. Dośrodkowanie Rakoczego w szesnastce główką zwieńczył Mosór. Potem asystent przeszedł do strzelania. Najpierw Rakoczy trafił po zagraniu Łęgowskiego, potem wykorzystał zgranie Włodarczyka.

- Bardzo się cieszę, że mogłem otworzyć wynik. Cieszę się też z postawy całej drużyny - mówił na gorąco w przerwie Mosór. W drugiej połowie Polacy wyraźnie spuścili z tonu.

W grupie D razem z Polską rywalizują jeszcze Niemcy, Bułgaria, Izrael oraz Estonia, z którą we wtorek (12 września) zagramy na wyjeździe.

Bramki: Mosór 25', Rakoczy 30', 44'
Żółte kartki: Marchwiński - Simica, Smakaj, Xaxha, Podrimaj, Llugiqi, Tahiri
Widzów: 6526 osób
Mecz odbył się na Orlen Stadionie w Płocku

Polska U-21: Tobiasz - Mosór, Peda (67' Matysik), Bejger - Kłudka, Łęgowski, Rakoczy (81' Oyedele), Biegański, Szmyt - Marchwiński (67' Szymczak), Włodarczyk (67' Myszor).

REPREZENTACJA w GOL24

Miało być pięknie, a wyszło jak zawsze. Polska do przerwy nawet nie zdobyła bramki z półzawodowymi Wyspami Owczymi. Internet płonie! Zobaczcie najlepsze memy o spotkaniu eliminacji Euro 2024 na PGE Narodowym.

Memy o meczu Polska - Wyspy Owcze. Spokojnie, zaraz się rozk...