Reprezentacja Polski niewidomych zagra przed meczem Lechii Gdańsk [WIDEO]

materiały prasowe
Przez tydzień prowadzona była akcja CAFE przez wszystkie kluby ekstraklasy w zakresie współpracy z niepełnosprawnymi. Dzięki dużemu zaangażowaniu Lechii Gdańsk i PGE Areny jej finał będzie miał miejsce właśnie na stadionie w Gdańsku. Przed niedzielnym meczem (godz. 15.30) Lechii Gdańsk z Górnikiem Łęczna w pokazowym spotkaniu wystąpi Reprezentacja Polski w Piłce Nożnej Niewidomych.

66 miejsc na specjalnej platformie na trybunach dla kibiców na wózkach inwalidzkich, dedykowani stewardzi na trybunach, osobne parkingi dla niepełnosprawnych, darmowe bilety dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności, od września 2013 roku nadawana na wszystkich meczach Lechii audiodeskrypcja, czyli specjalny komentarz sportowy dla osób niewidomych – to dostępne udogodnienia, które Klub i PGE Arena mają dla niepełnosprawnych kibiców w czasie meczów rozgrywanych na gdańskim stadionie.

– Dla wielu osób sam pomysł, żeby niewidomi grali w piłkę wydaje się abstrakcyjny, jednak to wrażenie mija już po pierwszych minutach oglądania meczu - mówi Grzegorz Jakubowski, manager Reprezentacji Polski w Piłce Nożnej Niewidomych. - W ramach wyrównania szans, wszyscy niewidomi oraz niedowidzący grają z plastrami i opaskami na oczach. Jak radzą sobie na boisku najlepiej po prostu zobaczyć samemu.

Reprezentacja w sierpniu po raz pierwszy zagra na mistrzostwach Europy w Anglii. Wcześniej drużyna miała już okazję wygrywać z przeciwnikami z Niemiec, Czech, Belgii czy Węgier w różnych, międzynarodowych turniejach. W samym Gdańsku kibice zobaczyli jak radzą sobie na boisku niewidomi zawodnicy w czasie Euro 2012, przed ćwierćfinałem Niemcy - Grecja. Niedzielny, wyjątkowy, mecz na PGE Arenie zacznie się o godz. 14.15, a zawodnicy zagrają 2x10 minut z 5-minutową przerwą. Jednym z ambasadorów Reprezentacji Polski w Piłce Nożnej Niewidomych jest Sebastian Mila, kapitan Lechii.

A poniżej można obejrzeć spot promocyjny Reprezentacji Polski w Piłce Nożnej Niewidomych, łącznie z meczem na PGE Arenie podczas Euro 2012