Rekrutacja 2018 na pomorskie uczelnie niepubliczne. Wciąż są...

  Rekrutacja 2018 na pomorskie uczelnie niepubliczne. Wciąż są miejsca dla przyszłych studentów. Rekrutacja potrwa do jesieni

  Monika Jankowska

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Wciąż na kandydatów czekają uczelnie niepubliczne. Liczy się kolejność zgłoszeń!

  Wciąż na kandydatów czekają uczelnie niepubliczne. Liczy się kolejność zgłoszeń! ©123rf

  Rekrutacja na uczelniach państwowych w zasadzie już się zakończyła (wyjątki to np. etnofilologia kaszubska na UG, na którą nabór ponownie ruszy we wrześniu, czy dodatkowy nabór na niektóre kierunki na AWFiS), ale wciąż na kandydatów czekają uczelnie niepubliczne. Liczy się kolejność zgłoszeń.
  Wciąż na kandydatów czekają uczelnie niepubliczne. Liczy się kolejność zgłoszeń!

  Wciąż na kandydatów czekają uczelnie niepubliczne. Liczy się kolejność zgłoszeń! ©123rf

  Wyjątkiem jest Wydział Zamiejscowy Uniwersytetu SWPS w Sopocie, na którym można studiować psychologię w różnych odsłonach (zarówno przez trzy albo pięć lat, w obu przypadkach w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym; w ofercie jest też psychologia dla magistrów lub licencjatów).

  - W przypadku psychologii dla magistrów i licencjatów niezbędny jest dyplom ukończenia studiów, w pozostałych przypadkach liczy się kolejność zgłoszeń i próg kwalifikacyjny, który wynosi 95 punktów, a składają się na niego wyniki z dwóch przedmiotów zdanych na maturze - informuje Anna Niedźwiedzka z biura rekrutacji Uniwersytetu SWPS w Sopocie.

  Natomiast sama kolejność zgłoszeń obowiązuje np. w Ateneum - Szkole Wyższej w Gdańsku.
  - Nabór nie jest zbyt skomplikowany, wystarczy przyjść do naszego biura rekrutacji z kompletem dokumentów, lub zrekrutować się on-line. Zaznaczam, że nie ma limitu miejsc, więc i z dostaniem się na wybrany kierunek nie powinno być problemów - informuje Aleksandra Sikora, specjalista ds. marketingu Ateneum. Dodaje też, że rekrutacja trwa do końca września - zarówno w przypadku studiów I i II stopnia. A wśród najpopularniejszych kierunków podaje filologię angielską i szwedzką, a także pedagogikę oraz dziennikarstwo i komunikację społeczną.

  - Z nowych propozycji dla przyszłych studentów polecamy zarządzanie z takimi specjalnościami jak: zarządzanie w sporcie, zarządzanie start-upem, marketing, zarządzanie logistyką czy informatyka w zarządzaniu – wylicza Sikora.

  Czytaj również: Rekrutacja na studia 2018/2019. Nowe kierunki, liczba osób na miejsce, elektroniczny nabór na studia

  W trakcie naboru jest także Wyższa Szkoła Bankowa. - WSB w Gdańsku wraz ze swoim oddziałem w Gdyni od kwietnia do października prowadzi nabór na 15 kierunków I stopnia i 5 kierunków II stopnia, a także na jednolite studia magisterskie, studia podyplomowe oraz studia MBA.

  - W tym roku akademickim w WSB Gdańsk poszerzyliśmy ofertę dydaktyczną o dwa nowe kierunki na studiach I stopnia: administrację oraz multimedia i grafikę komputerową, natomiast na studiach II stopnia nowością jest kierunek zarządzanie studia trzysemestralne, które są skierowane dla absolwentów studiów inżynierskich - mówi Mirka Siergiej, rzecznik prasowy WSB w Gdańsku. - Aktualnie prowadzimy rekrutację w ramach projektu "D. N. A. WSB - Dydaktyka, Nauka, Administracja - Zintegrowany Program Rozwoju WSB", dzięki któremu wybrane specjalności na kierunkach: administracja, bezpieczeństwo wewnętrzne, finanse i rachunkowość, turystyka i rekreacja, informatyka oraz zarządzanie są dofinansowane ze środków unijnych – dodaje przedstawicielka uczelni.

  Mirka Siergiej mówi też, że w WSB największą popularnością cieszą się od lat sztandarowe kierunki uczelni: finanse i rachunkowość, logistyka, zarządzanie również turystyka i rekreacja, pedagogika, prawo i prawo w biznesie oraz wszystkie kierunki inżynieryjne. - Ku naszemu zadowoleniu wprowadzone w tym roku nowości: administracja oraz multimedia i grafika komputerowa, również zainteresowały kandydatów – podkreśla Siergiej.

  Z kolei Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Gdańsku, oferująca studia na kierunku informatyka oraz grafika na chętnych czeka do 26 września.
  - Na kierunku Informatyka (studia inżynierskie I stopnia) student zapoznaje się między innymi z technikami baz danych, zasadami budowy oprogramowania i sieci komputerowych oraz językami programowania takimi jak JAVA i C++. O przyjęciu na kierunek decyduje kolejność zgłoszeń. Kierunek Grafika (studia licencjackie I stopnia) oferuje interdyscyplinarne zajęcia łączące tradycyjne techniki z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi multimedialnych. Studenci korzystają z odpowiednio przystosowanych pracowni np.: komputerowej, malarstwa, fotografii oraz typografii. Decyzja o zakwalifikowaniu na studia podejmowana jest w oparciu o rozmowę rekrutacyjną, podczas której kandydat przedstawia swoje portfolio oraz pracę na zadany przez Akademię temat, który w tym roku brzmi: “Człowiek, drabina, chmura, okno”. Terminy kolejnych rozmów rekrutacyjnych to 8 i 22 września 2018- informuje Iwona Kołek z działu promocji tej uczelni.

  Płatne studia na pomorskich uczelniach publicznych


  Warto wiedzieć, że uczelnie publiczne także oferują płatne studia. Nabór trwa np. na Uniwersytecie Gdańskim.
  - Rekrutacja na studia niestacjonarne odbywa się do końca września, ale obowiązują różne terminy aplikacji na poszczególne kierunki. Ważne, aby kandydaci sprawdzali czas aplikacji, po którym nie można już się zarejestrować na konkretny kierunek- tłumaczy Beata Czechowska-Derkacz, rzecznik prasowy UG.

  Zobacz też: Przegląd najważniejszych wydarzeń minionego tygodnia na Pomorzu
  POLECAMY NA DZIENNIKBALTYCKI.PL:  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (5)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Portal MBA

  Kuba Leszczyński (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Wszystkim zainteresowanym studiami MBA polecamy serwis www.mbaportal.pl. Jest to portal w całości poświęcony programom MBA. Tutaj można znaleźć mnóstwo informacji m.in. listę programów MBA,...rozwiń całość

  Wszystkim zainteresowanym studiami MBA polecamy serwis www.mbaportal.pl. Jest to portal w całości poświęcony programom MBA. Tutaj można znaleźć mnóstwo informacji m.in. listę programów MBA, rankingi, porównania studiów MBA, wywiady i opinie absolwentów. Wszystko w jednym miejscu.zwiń

  Zdjęcie autora komentarza
  WSB studia I stopnia

  onlineekspert.wsb

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Witam! Osoby zainteresowane studiami I stopnia w woj. Pomorskim zachęcam do zapoznania sięz ofertą oddziałów WSB w Gdańsku oraz w Gdyni. Oferujemy studia stacjonarne i niestacjonarne (zwykłe i...rozwiń całość

  Witam! Osoby zainteresowane studiami I stopnia w woj. Pomorskim zachęcam do zapoznania sięz ofertą oddziałów WSB w Gdańsku oraz w Gdyni. Oferujemy studia stacjonarne i niestacjonarne (zwykłe i inżynierskie). Pełen wykaz kierunków oraz specjalności znaleźć można na naszej stronie wsb.pl/kandydaci/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci Dodam, że osoby które zdecydują się zapisać na studia w terminie do 10 sierpnia będą mogły zaoszczędzić 700 zł: 300 zł dzięki zniżce w czesnym na pierwszym roku studiów oraz 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej. Zapraszam!

  Pozdrawiam, Renata Mazur
  Online Ekspert WSB Studia I stopniazwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia

  luke (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  to trzeba mieć pecha jak ja, jest 10.08 i godzina 22:25, czy jest szansa, że załapię się jeszcze na zniżkę przez weekend? :((( interesuje mnie psychologia w biznesie (specjalność Psychologia w...rozwiń całość

  to trzeba mieć pecha jak ja, jest 10.08 i godzina 22:25, czy jest szansa, że załapię się jeszcze na zniżkę przez weekend? :((( interesuje mnie psychologia w biznesie (specjalność Psychologia w zarządzaniu zasobami ludzkimi) w Gdynizwiń


  Zdjęcie autora komentarza
  WSB studia I stopnia

  onlineekspert.wsb

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Witam! Luke idą naprzeciwko oczekiwań kandydatów przedłużyliśmy promocję zniżkową do 19 września. Jej warunki pozostają takie same jak do tej pory - 700 zł.

  Pozdrawiam, Renata Mazur
  Online...rozwiń całość

  Witam! Luke idą naprzeciwko oczekiwań kandydatów przedłużyliśmy promocję zniżkową do 19 września. Jej warunki pozostają takie same jak do tej pory - 700 zł.

  Pozdrawiam, Renata Mazur
  Online Ekspert WSB Studia I stopniazwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia

  luke (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  bardzo dziękuję za odpowiedź, dzwoniłem do dziekanatu, przemiła obsługa, już się zapisałem :) nie wiedziałem, że jest szansa na stypendium, ale już mi wszystko wytłumaczyli, bardzo dziękuję za...rozwiń całość

  bardzo dziękuję za odpowiedź, dzwoniłem do dziekanatu, przemiła obsługa, już się zapisałem :) nie wiedziałem, że jest szansa na stypendium, ale już mi wszystko wytłumaczyli, bardzo dziękuję za profesjonalną pomoc i do zobaczenia w październiku :)zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Wyniki wyborów samorządowych 2018 [NASZA WYSZUKIWARKA]

  Wyniki wyborów samorządowych 2018 [NASZA WYSZUKIWARKA]

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!