Raportem w Karnowskiego

  Raportem w Karnowskiego

  Piotr Weltrowski

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Przygotowany przez sopockie Prawo i Sprawiedliwość raport dotyczący nieprawidłowości w sopockim magistracie trafił wczoraj do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
  Działacze Prawa i Sprawiedliwości zawieźli dokument do Warszawy z niemal miesięcznym opóźnieniem. Politycy opozycji jednak nie próżnowali przez ten czas, gdyż przez trzy tygodnie objętość raportu zwiększyła się z 67 aż do 151 stron.

  Szczegółów dotyczących samego dokumentu przedstawiciele PiS zdradzać jednak nie chcą.
  Wiadomo, iż zatytułowany jest on: "Polityczno-biznesowy układ w Sopocie - uwarunkowania oraz przykłady nieprawidłowości". Wiadomo też, iż składa się z dwóch części.
  Pierwsza z nich, analityczna, została przygotowana przez członków oraz współpracowników sopockiego PiS. Drugą stanowią dokumenty, które mają potwierdzać tezy formułowane przez działaczy sopockiej opozycji.

  - Dysponentem raportu jest obecnie premier RP Donald Tusk, a także Zbigniew Ćwiąkalski, minister sprawiedliwości oraz pani Julia Pitera, pełnomocnik rządu do spraw walki z korupcją i jeżeli oni zdecydują się ujawnić treść dokumentu, to nie będziemy mieli nic przeciwko temu - tłumaczy Michał Rachoń, rzecznik sopockiego PiS.

  Pretekstem do stworzenia raportu był wybuch tzw. afery sopockiej.
  Jacek Karnowski, prezydent kurortu, został oskarżony przez lokalnego biznesmena - Sławomira Julkego - o próbę wymuszenia łapówki za podjęcie pozytywnej decyzji w sprawie przebudowy strychu jednej z sopockich kamienic.

  Śledztwo w sprawie prowadzi od dwóch miesięcy Prokuratura Krajowa. Na razie jednak Karnowski nie był nawet przesłuchiwany.
  Sopocka opozycja od początku twierdzi, iż cała afera jest tylko wierzchołkiem góry lodowej. Przygotowany przez PiS raport ma potwierdzić taką tezę.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo