Rachel Rourke z Atomu Trefla Sopot walczy o 500 punktów

Rachel Rourke
Rachel Rourke Fot. Karolina Misztal
Rywalizacja finałowa nie jest jeszcze rozstrzygnięta, ale najprawdopodobniej już w pierwszym meczu Rachel Rourke obchodzić będzie wyjątkowy "jubileusz". Australijka może bowiem przekroczyć barierę 500 punktów.

Już w pierwszym meczu sezonu Rourke zdobyła 29 punktów i zainkasowała pierwszy tytuł MVP. Rywalem, który najbardziej pasował zawodniczce z antypodów jest zdecydowanie PTPS Piła - w dwóch meczach z tą drużyną zdobywała aż 30 punktów na mecz, a w kolejnym tylko "oczko" mniej. Ostoją drużyny pozostała także w arcyważnym piątym meczu półfinałowym w Muszynie - tam wysoka zdobycz punktowa (28) nie tylko dała drużynie Atomu Trefla Sopot awansu do finału ligi, ale także pozwoliła jej zdobyć kolejne, dziesiąte w sezonie wyróżnienie indywidualne.

Mimo że nie zagrała we wszystkich meczach, ligowe rywalki wyprzedza na bezpieczną odległość... 100 punktów. Sama ma bowiem na koncie 488 punktów przy 27 rozegranych meczach i 95 setach. Druga w klasyfikacji jest Helena Horka (BKS Aluprof Bielsko-Biała), która 388 "oczek" zdobyła również w 27 meczach, ale 100 setach. Trzecia zaś jest gwiazda Banku BPS Muszynianki Fakro, Sanja Popović (377 punktów w 28 meczach i 91 setach).

W najbliższym meczu Rourke będzie potrzebowała tylko 12 punktów, by przekroczyć granicę 400 punktów zdobytych atakiem w tegorocznej edycji siatkarskiej ekstraklasy kobiet. Jeśli zdobędzie ich o 20 więcej, zapisze się w historii jako jedna z tych siatkarek, która przekroczyła magiczną granicę 500 punktów. Ostatnim razem udało się to Katarzynie Mroczkowskiej (Impel Gwardia Wrocław) - środkowa w sezonie 2008/2009 ustrzeliła łącznie 510 punktów.

Ze względu na ten niezwykły jubileusz punktowy, klub przygotował konkurs dla kibiców. Na adres [email protected] należy przysyłać propozycje, w którym meczu, secie i przy jakim stanie punktowym Rachel Rourke zdobędzie 500. punkt dla Atomu Trefla Sopot (wzór odpowiedzi: mecz 1, set 2, ATOM 12:13 MKS). W mailu proszę podać swoje imię i nazwisko - każdy może wytypować tylko jeden wynik. Nagrodą w konkursie jest oryginalna koszulka meczowa Australijskiej gwiazdy mistrzyń Polski.