Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pytają o spadki i alimenty

Maciej Wajer
Już kilkadziesiąt osób skorzystało z Punktów Pomocy Prawnej , które od początku tego roku funkcjonują na terenie Kościerzyny.

W Kościerzynie funkcjonują trzy punkty, w których można otrzymać bezpłatną pomoc prawną. Dwa są prowadzone przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, a jeden przez Kaszubski Instytut Rozwoju. Jak się dowiedzieliśmy, z punktów PCPR skorzystało do tej pory szesnaście osób.

- Osoby, które skorzystały z punktu porad, zwracały się z różnymi sprawami - wyjaśnia Monika Wollik-Litwin, sekretarz Starostwa Powiatowego w Kościerzynie. - Dotyczyły one najczęściej spraw spadkowych, rozwodów oraz alimentów. Nie brakowało również pytań z zakresu prawa karnego oraz dotyczących zasiłków.

Jak się dowiedzieliśmy, w kościerskim PCPR radca prawny udzielił siedmiu porad, natomiast adwokat udzielił ich szesnaście.

Z podobnymi problemami zwracali się ci mieszkańcy, którzy skorzystali z punktu prowadzonego przez Kaszubski Instytut Rozwoju.

- Dotychczas z naszej pomocy prawnej skorzystało niespełna 20 uprawnionych osób - informuje Aleksandra Andryk. - Najczęściej stawiane pytania dotyczyły dziedzin, takich jak: prawo spadkowe, sprawy dotyczące rozwodu, separacji, alimentów, podziału majątku wspólnego małżonków, spraw z zakresu ubezpieczeń społecznych, prawa do opieki zdrowotnej. Ponadto pytano o sprawy związane z toczącym się postępowaniem egzekucyjnym. Nieodpłatnej pomocy prawnej udzielono również ż z zakresu prawa karnego, rzeczowego, cywilnego, rodzinnego i prawa pracy.

Przypomnijmy, że dwa punkty bezpłatnych porad w PCPR działają od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30. Po cztery godziny dyżur pełni radca prawny oraz adwokat. Natomiast punkt pomocy prawnej, prowadzony przez Kaszubski Instytut Rozwoju, jest czynny od poniedziałku do piątku, w godzinach od 15.30 do 19.30.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki