Puchar Polski: Vistal Gdynia obronił tytuł!

Tomasz Bolt/Polska Press
Szczypiornistki Vistalu Gdynia obroniły wywalczony przed rokiem tytuł w Pucharze Polski. W finałowym spotkaniu pokonały KGHM Metraco Zagłębie Lubin 26:18.

Piłkarki ręczne Vistalu Gdynia mimo kłopotów zdrowotnych kilku zawodniczek pojechały do Lubina z mocnym postanowieniem obrony zdobytego przed rokiem Pucharu Polski. W pierwszym meczu zrewanżowały się, za finał PGNiG Superligi, Selgrosowi Lublin wygrywając 29:28. W spotkaniu decydującym o zdobyciu tego trofeum pokonały Zagłębie Lubin 26:18.

Przed tygodniem, w Gdyni, Selgros Lublin zwycięsko zakończył batalię o tytuł mistrzyń Polski pozostawiając gdyniankom srebrne medale. Okazja do rewanżu nadarzyła się bardzo szybko, bo w półfinale Pucharu Polski. Zawodniczki Vistalu chciały w nim udowodnić, że są dla swoich bardziej doświadczonych rywalek równorzędnym przeciwnikiem. I ta sztuka gdyńskim podopiecznym trenera Pawła Tetelewskiego w pełni się udała.

Niedzielny finał otworzyła bramką Patrycja Kulwińska, a po 10 minutach gdynianki prowadziły 7:2. Szok w Lubinie, bo Zagłębie miało tym meczem odkupić winy za ligowy sezon. Nic z tego. Gdynianki grały jak w transie.

W pierwszej połowie Monika Kobylińska pokazywała dlaczego zasługuje na miano rewelacji sezonu trafiając raz za razem do siatki. Po przerwie za to koncert gry dała Małgorzata Gapska w bramce. Popularna "Ryba" broniła wszystko. Zagłębie było bezradne. Vistal w pełni zasłużenie wygrał po raz drugi z rzędu.

Brawa dla trenera Pawła Tetelewskiego i jego drużyny, która najlepiej jak mogła zakończyła ten sezon.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin - Vistal Gdynia 18:26 (9:12)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Tsvirko, Chojnacka - Robótka, Załęczna 2, Piekarz, Pałgan 1, Obrusiewicz 5, Paluch 1, Premović, Lalewicz 4, Piechnik 4, Lima, Walczak, Jochymek 1, Milojević

Vistal: Gapska, Kordowiecka, Szwonka - Janiszewska 2, Łabuda 1, Niedźwiedź 5, Galińska 2, Dorsz, Kobylińska 7, Kłusewicz, Pawłowska 1, Zych 2, Kozłowska 1, Gutkowska 1, Kulwińska 4, Andrzejewska.