Puchar Polski. Gryf Wejherowo chce się zrewanżować Arce Gdynia

Tomasz Smuga
09.08.2014.  gdynia nz. minuta ciszy ku pamieci zmarlego trenera jacka dziubinskiego minuta ciszy.. arka gdynia vs sandecja nowy sacz mecz i ligi pilki noznej fot. tomasz bolt / polskapresse ..dziennik baltyck
09.08.2014. gdynia nz. minuta ciszy ku pamieci zmarlego trenera jacka dziubinskiego minuta ciszy.. arka gdynia vs sandecja nowy sacz mecz i ligi pilki noznej fot. tomasz bolt / polskapresse ..dziennik baltyck Tomasz Bolt/Polskapresse
W środę na Wzgórzu Wolności wejherowski Gryf podejmie Arkę Gdynia. - Nie będzie żadnej taryfy ulgowej - zapowiadają piłkarze z III ligi.

W tym roku, a dokładnie 29 lipca minęła 11 rocznica pojedynku pucharowego Gryfa Wejherowo z Arką Gdynia. Wówczas lepsi okazali się piłkarze gdyńskiej drużyny wygrywając aż 5:1. W środę żółto-czarni staną przed okazją zrewanżowania się za tę wysoką porażkę. O godz. 17 na wejherowskim Wzgórzu Wolności rozpocznie się mecz w ramach I rundy Pucharu Polski, Gryf Wejherowo podejmie gdyńską Arkę.

Tłem dla samej piłkarskiej rywalizacji z pewnością będzie fakt, że na Wzgórze Wolności powróci trener Grzegorz Niciński. W 2011 roku popularny "Nitek" został szkoleniowcem Gryfa Wejherowo, z którym w sezonie 2011/2012 doszedł aż do ćwierćfinału Pucharu Polski i awansował do II ligi. Od obecnego sezonu jest drugim trenerem Arki Gdynia.

- Na pewno będzie to miły powrót. Spędziłem w Wejherowie bardzo udane trzy lata - mówi nam Grzegorz Niciński. - Jeśli chodzi o sam mecz, to znamy mocne strony Gryfa. Naszym celem jest zwycięstwo i awans do kolejnej rundy.

A to nie jedyny smaczek spotkania. W barwach Arki gra również były piłkarz Gryfa Marcin Warcholak.

- Cały czas utrzymujemy ze sobą kontakt. Ale na boisku nie będzie taryfy ulgowej. Na murawie będzie twarda, męska walka, a po meczu uściśniemy sobie dłonie - mówi Piotr Kołc, kapitan wejherowian.

Do środowego meczu w ciekawy sposób podchodzą kibice Arki. Do Wejherowa zamierzają przyjechać na rowerach. Dodatkowo o godzinie 16, a więc na godzinę przed spotkaniem, odbędzie się zbiórka wszystkich sympatyków Gryfa na placu Jakuba Wejhera. Następnie odbędzie się wspólny przemarsz na stadion na Wzgórzu Wolności. Organizatorzy chcą w ten sposób upamiętnić ostatnie spotkanie tych dwóch drużyn w Pucharze Polski, które miało miejsce jedenaście lat temu.