Puchar Polski. Drutex Bytovia Bytów przegrała w końcówce z GKS Bełchatów

Tomasz Bołt/Polska Press/Dziennik Bałtycki
Piłkarze Druteksu Bytovii Bytów pożegnali się z rozgrywkami o Puchar Polski. Podopieczni trenera Tomasza Kafarskiego przegrali na wyjeździe z GKS Bełchatów 0:1, tracąc gola w doliczonym czasie gry, po strzale Patryka Rachwała z rzutu karnego.

Ten mecz wcale nie musiał zakończyć się porażką zespołu z Bytowa. Pierwsza połowa była wyrównana, ale z lekką przewagą gospodarzy. Z obu stron brakowało jednak czystych sytuacji bramkowych.

To zmieniło się w drugiej połowie. Na jej początku, w ciągu zaledwie kilkumastu minut, Bytovia miała trzy znakomite okazje bramkowe. Zawiodła jednak skuteczność. GKS próbował się odkuć i zgroził bramkce rywali, ale później to znowu podopieczni trenera Kafarskiego powinni objąć prowadzenie. Tak się jednak nie stało, a brak skuteczności się zemścił. Kluczowa okazała się 88 minuta spotkania. Hieronim Gierszewski, wypożyczony z Lechii Gdańsk, znalazł się sam na sam z Tomaszem Laskowskim, ale został uderzony w twarz przez bramkarza Bytovii. Czerwona kartka dla Laskowskiego i rzut karny dla gospodarzy. Do bramki zespołu z Bytowa wszedł Mateusz Oszmaniec, ale skapitulował po strzale Patryka Rachwała.

Do końca doliczonego czasu gry już nic się nie zmieniło. GKS Bełchatów awansował do 1/8 finału Pucharu Polski, a kolejnym rywalem będzie Chojniczanka.