Puchar Polski. Bytovia wygrała w Płocku i zagra w 1/16 finału

Tomasz Bołt/Polska Press/Dziennik Bałtycki
Piłkarze Druteksu Bytovii Bytów wygrali w Płocku z Wisłą 2:1 (0:0) w meczu pierwszej rundy Pucharu Polski. W 1/16 finału tych rozgrywek podopieczni trenera Tomasz Kafarskiego zagrają ze spadkowiczem z ekstraklasy, z GKS Bełchatów.

W pierwszej połowie kibice na stadionie w Płocku nie doczekali się goli. Obydwa zespoł chciały jednak je strzelać, aby awansować do kolejnej rundy unikając dogrywki.

W drugiej połowie bramki wreszcie padły. Strzelanie zaczął w 60 minucie Shohei Okuno, który kilka minut wcześnie zastąpił kontuzjowanego Krzysztofa Bąka. Popisał się pięknym strzałem, po którym pokonał bramkarza Wisły. Piłkarze z Pocka dążyli do wyrównania i w 77 minucie dokonał tego Mikołaj Lebedyński. Odpowiedź Bytovii była jednak natychmiastowa, bo już cztery minuty później, po zagraniu z rzutu rożnego, gola na wagę awansu strzelił Janusz Surdykowski.