MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Przyznano Grand Prix Jarmarku św. Dominika 2020. Nagrodzono kaszubski stragan i domki dla owadów [zdjęcia]

Natalia Grzybowska
Natalia Grzybowska
760 Jarmark Św. Dominika 10.08.2020
760 Jarmark Św. Dominika 10.08.2020 Karolina Misztal
Rozstrzygnięto konkurs o Grand Prix Jarmarku św. Dominika - coroczne prestiżowe wyróżnienie dla najciekawszych stoisk. W tym roku nagrody przyznano w kategoriach "Dobry pomysł i "Dobry smak". Zwyciężyła firma Redpoint oferująca hotele dla owadów oraz stragan gdańskiej restauracji Kafëbë oferującej kaszubskie smaki w nowoczesnym wydaniu. Dzięki temu, że werdykt ogłoszono na tydzień przed końcem wydarzenia, mieszkańcy i turyści mają czas, by odwiedzić stoiska laureatów.

Nagrody na Jarmarku Św. Dominika

Trwa 760. Jarmark św. Dominika. Podobnie jak w latach ubiegłych, najciekawsze produkty uhonorowano nagrodą Grand Prix Jarmarku. Konkurs przeznaczony jest dla wystawców, a jego celem jest wyłonienie najlepszej i najatrakcyjniejszej oferty (bądź produktu) prezentowanej podczas danej edycji wydarzenia. W tym roku laury przyznano w dwóch kategoriach: "Dobry pomysł" oraz "Dobry smak".

W tej pierwszej pod uwagę brana jest innowacyjność, wysoki poziom wykonania, dobre wzornictwo, oraz walory użytkowe i artystyczne. Produkty z drugiej kategorii muszą zaskoczyć walorami smakowymi, oryginalną recepturą, atrakcyjnym opakowaniem oraz atrakcyjnością w kategoriach handlowych. Ponadto komisja ocenia atrakcyjność ekspozycji i wystroju stoiska, a także profesjonalizm w obsłudze klientów.

W skład jury wchodzą przedstawicieli mediów, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, Urzędu Miasta Gdańska, Rady Miasta Gdańska oraz organizatora Jarmarku - Międzynarodowych Targów Gdańskich. W każdej z kategorii przyznają nagrodę główną - Grand Prix, a jej laureaci otrzymują okolicznościową statuetkę, dyplom oraz nagrodę w formie voucheru o wartości 5 tys. zł (brutto) do wykorzystania na zakup stoiska w kolejnej edycji Jarmarku św. Dominika.

Najlepsze pomysły jarmarku

W pierwszej kategorii nagrodę główną zdobyły domki dla dzikich owadów Moniki Rajchert z firmy Redpointgdansk, które można znaleźć przy ul. Długie Pobrzeże. Zapewniają schronienie pożytecznym owadom, dające możliwość budowy gniazd, zwłaszcza podczas zimy. Są wykonane ze sklejki z odzysku z użyciem naturalnych materiałów jak kora drewna, liście, szyszki itp. Mały domek można dostać za 40 zł, a większe za cenę od 70 do 140 zł.

760 Jarmark Św. Dominika 10.08.2020
760 Jarmark Św. Dominika 10.08.2020 Karolina Misztal

Wyróżnienie otrzymała firma Tajemnice drewna z Konarzyn, która zajmuje kram przy ul. Świętego Ducha. Jurorów zachwyciły wycinane w drewnie zwierzęta, a także imiona i napisy. Przedmioty powstają ręcznie, bez użycia lasera, dzięki czemu każda praca jest inna i ma indywidualny charakter.

760 Jarmark Św. Dominika 10.08.2020
760 Jarmark Św. Dominika 10.08.2020 Karolina Misztal

Najlepsze smaki

W kategorii "Dobry smak" wygrała bezkonkurencyjnie knajpa Kafëbë z Gdańska, która rozstawiła swój namiot na Ołowiance. Jej stragan propaguje tradycyjną kuchnię kaszubską w nowoczesnym wydaniu z wykorzystaniem tradycyjnych produktów i przepisów, ale w zaskakującej odsłonie, pokazującą przy okazji szeroką oferta lokalnych produktów sieci Dziedzictwa Kulinarnego.

760 Jarmark Św. Dominika 10.08.2020
760 Jarmark Św. Dominika 10.08.2020 Karolina Misztal

Jurorzy przyznali również dwa wyróżnienia. Pierwsze z nich powędrowało do stoiska pod nazwą BEKON z Więckowych za wołową wędzonkę długodojrzewającą kociewską, wytwarzaną z certyfikowanego mięsa ekologicznego. Drugie trafiło do firmy OL-MAT z Kruszwicy, specjalizującej się w przetwórstwie rybnym na skalę regionalną.

Jarmark św. Dominika jest otwarty do 16 sierpnia. Do tego czasu można jeszcze odwiedzić wymienione stoiska i zaopatrzyć się w nagrodzone produkty.

760 Jarmark Św. Dominika 10.08.2020

Przyznano Grand Prix Jarmarku św. Dominika 2020. Nagrodzono ...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki