Przegrana w sekundzie

Zespół SMS ZPRP Płock po raz kolejny okazał się zbyt trudnym przeciwnikiem dla ekipy UKS PCM Kościerzyna.

Jeszcze przed tym wyjazdowym spotkaniem trener kościerskich szczypiornistek Dariusz Męczykowski podkreślał, że bardzo obawia się meczu z ekipą SMS ZPRP Płock. Okazuje się, że obawy były uzasadnione, bo płocczanki pokonały naszą drużynę 22:21.

Początek meczu był bardzo nerwowy o czym świadczy fakt, że obydwie ekipy miały duży problem ze skutecznym zakończeniem akcji. Jednak szybciej emocje zostały opanowane przez gospodynie, które jako pierwsze objęły prowadzenie. Następne minuty pokazały, że o zwycięstwo w tym meczu przyjdzie podopiecznym Dariusza Męczykowskiego stoczyć ciężki bój. Po kilkunastu minutach gospodynie prowadziły bowiem 5:1. Kościerzynianki szybko jednak doprowadziły do remisu, ale na przerwę zespół z Płocka schodził z trzybramkową przewagą (9:6).

Drugą odsłonę gry gospodynie rozpoczęły z ogromnym impetem, a efektem tego było zwiększenie prowadzenia do wyniku 12:7. Kościerzynianki nie potrafiły przez kilka minut znaleźć skutecznego sposobu na przełamanie znakomicie grającej defensywy płockiej ekipy. Sytuacja zmieniła się na 20 min. przed końcem spotkania. Zespół z Kościerzyny wyszedł na prowadzenie 16:15. Od tego momentu gra była niezwykle wyrównana i tak było do ostatniej minuty meczu. Na 2 min. do końca UKS prowadził 20:18 i nie wykorzystał rzutu karnego. Gospodyniom udało się doprowadzić do remisu, a 10 sekund przed końcem trener Płocka poprosił o przerwę. Przyniosła ona skutek, bo jego podopieczne rzuciły zwycięską bramkę w ostatniej sekundzie.