Przedszkole na warunkowym

  Przedszkole na warunkowym

  Wawrzyniec Rozenberg

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Dzieci z Publicznego Przedszkola w Rusocinie we wrześniu ponownie zawitały w dobrze znane sobie progi, chociaż miały ich już nigdy nie przekroczyć. Zlikwidowane przedszkole jednak... działa.
  W lutym ubiegłego roku Rada Gminy Pruszcz Gdański przegłosowała uchwałę o zamknięciu przedszkola. Miało funkcjonować tylko do początku minionych wakacji. Decyzję o likwidacji uzasadniono koniecznością pilnego i kosztownego remontu zabytkowego dworu, w którym mieści się placówka.

  Gmina nie ma pieniędzy, zatem postanowiła zabytek sprzedać. Rodzice oraz pracownicy protestowali, jednak bez skutku. Zamiast gminnego przedszkola miało powstać prywatne w sąsiedniej wsi - Cieplewie. Gmina podpisała umowę z inwestorem i wydzierżawiła mu działkę. Po kilku miesiącach, zamiast rozpocząć budowę, inwestor się wycofał.

  Rada Gminy w szybkim tempie powołała zatem nowe przedszkole w... dotychczasowej siedzibie. Dostało ono pozwolenie na działalność przez rok. Co ciekawe - remont zabytkowego dworku (rzeczywiście jest w nie najlepszym stanie, jednak do katastrofy budowlanej daleko) przestał być superpilny. Sprzedaż obiektu odsunięto na czas nieokreślony. Dzieci, które mają zapewnione miejsce w placówce, nie stracą na zamieszaniu. Nadal będą chodziły do znanego sobie miejsca. Jednak te, które miały iść do nowego przedszkola, a raczej ich rodzice, zostali na lodzie. W starej placówce jest bowiem zaledwie 30 miejsc.

  1 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo