Prog-Rock Festival 2010 w Redzie

  Prog-Rock Festival 2010 w Redzie

  Tomasz Rozwadowski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  materiały prasowe

  materiały prasowe ©W festiwalowym konkursie bezapelacyjnie wygrał trójmiejski zespół Mechanism

  Utarł się pogląd, że duże ogólnopolskie festiwale udają się tylko w dużych miastach. Fakty przeczą temu stereotypowi, o czym przekonuje kończący lato Prog-Rock Festival w Redzie.
  materiały prasowe

  materiały prasowe ©W festiwalowym konkursie bezapelacyjnie wygrał trójmiejski zespół Mechanism

  W ostatni weekend sierpnia, już po raz trzeci, odbył się tam Prog-Rock Festival, który, oprócz koncertów z udziałem znanych już szerzej zespołów progresywnego rocka, składał się także z warsztatów dla młodych muzyków i konkursu. Do finału zakwalifikowało się dziewięć grup z całej Polski.

  Pierwszą nagrodę, czyli nagranie płyty demo w profesjonalnym studiu, wygrał trójmiejski zespół Mechanism. Laureaci drugiej i trzeciej nagrody, zespoły Prowe z Wejherowa i In Domine Dei z Gdyni, wyjechali z Redy z nagrodami rzeczowymi w postaci sprzętu muzycznego.
  Laureatami nagród indywidualnych zostali: gitarzysta Michał Pszczółkowski z zespołu Kręgi z Gdańska, gitarzysta basowy Sławomir Cichy (Prowe), wokalistka Marta Stępińska z zespołu Elkstone z Ełku i perkusista Piotr Zielonka z zespołu Infecto z Poznania. Jury postanowiło także przyznać dwa pozaregulaminowe wyróżnienia zespołom: The Comprehenders z Redy, oraz Onyx and the Rock Band z Wałbrzycha.

  Na stadionie Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji wystąpiły także festiwalowe gwiazdy, zespoły Hexe, Dianoya. Chassis, Vierna i Millenium. Prog-Rock Festival, jako projekt, zyskał uznanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, kóre obok MOKSiR w Redzie i prywatnych sponsorów, współfinasowało całe, nabierające z każdym rokiem rozmachu, przedsięwzięcie.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo