Próbna matura 2021: język angielski poziom rozszerzony. ARKUSZE i ODPOWIEDZI CKE. Czy egzamin z angielskiego sprawi trudność zdającym?

Sandra Janikowska
Sandra Janikowska
PRÓBNA MATURA 2021 Z ANGIELSKIEGO - POZIOM ROZSZERZONY - ODPOWIEDZI >>>;nf CKE
PRÓBNA MATURA 2021 JĘZYK ANGIELSKI POZIOM ROZSZERZONY - ARKUSZ CKE + ODPOWIEDZI. W najbliższy poniedziałek, 8 marca odbędzie się egzamin dojrzałości z angielskiego na poziomie zaawansowanym. Opublikowaliśmy arkusz CKE i odpowiedzi z egzaminu z angielskiego, przygotowane przez CKE. Z jakimi tematami wypracowań i zadań ze słuchu musieli zmierzyć się maturzyści na próbnym egzaminie maturalnym?

Próbna matura 2021. Język angielski - poziom rozszerzony

Próbne egzaminy maturalne rozpoczęły się w środę, 3 marca i potrwają do wtorku, 16 marca 2021 roku. Centralna Komisja Egzaminacyjna i Okręgowe Komisje Egzaminacyjne udostępnia szkołom materiały niezbędne do przeprowadzenia testu diagnostycznego w zakresie poziomu przygotowania uczniów do egzaminu maturalnego z poszczególnych przedmiotów na wszystkich poziomach.

Trwa głosowanie...

Czy matura próbna z agnielskiego na poziomie rozszerzonym była trudna?

Próbny egzamin maturalny z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym odbędzie się w poniedziałek, 8 marca o godz. 9:00.

Próbna matura 2021: język angielski poziom rozszerzony. ARKU...

Nagranie MP3

Matura próbna angielski rozszerzony. Tematy wypracowań: rozprawka i artykuł

Wypowiedz się na jeden z poniższych tematów. Wypowiedź powinna zawierać od 200 do 250 słów i spełniać wszystkie wymogi typowe dla formy wskazanej w poleceniu.
Zaznacz temat wybrany przez Ciebie, zakreślając jego numer.

 • 1. Czy teatr może być dziś atrakcyjny dla młodzieży? Napisz rozprawkę, w której przedstawisz swoją opinię na ten temat, uwzględniając argumenty odnoszące się do repertuaru i dostępności tej formy kultury.
 • 2. W Twojej miejscowości odbyła się kampania „Smart Stop”, która miała zwrócić uwagę na problem, jakim jest korzystanie z telefonów komórkowych przez uczestników ruchu drogowego. Napisz artykuł do gazety internetowej, w którym zrelacjonujesz przebieg tej kampanii oraz przedstawisz swoją opinię dotyczącą jej skuteczności.

Matura próbna 2021 angielski odpowiedzi podstawa. Arkusz pyt...

Próbna matura 2021. Język angielski - poziom rozszerzony 8.03.2021. ARKUSZE CKE + ODPOWIEDZI

W poniedziałek, 8 marca o godzinie 9:00 tegoroczni maturzyści mierzyli się z próbnym egzaminem maturalnym z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym. Arkusz egzaminacyjny z angielskiego pojawi się na stronie CKE tuż po rozpoczęciu egzaminu.

Próbna matura 2021: język angielski poziom rozszerzony 8.03.2021 - ARKUSZE CKE i ODPOWIEDZI

Próbna matura 2021: język angielski poziom rozszerzony. ARKU...

Próbny egzamin maturalny z rozszerzonego angielskiego

Egzamin maturalny z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym składa się zazwyczaj z 10 zadań. Egzamin ten można podzielić na 3 części, z których pierwsza to zadania ze słuchu, druga - pytania odnośnie tekstu, a ostatnia - to praca pisemna. Ilość punktów, którą można uzyskać na maturze z polskiego to: 50 pkt.

Na teście z języka angielskiego na poziomie zaawansowanym najczęściej pojawiają się następujące zadania:

 • Do podanych zdań dopasuj właściwy tekst
 • Przeczytaj tekst. Wpisz w lukę odpowiednią literę, którą oznaczono brakujące zdanie
 • Przeczytaj tekst. Wybierz odpowiedzi zgodne z treścią tekstu
 • Uzupełnij zdania wykorzystując podane w nawiasach wyrazy w odpowiedniej formie
 • Przeczytaj tekst. Uzupełnij luki w ten sposób, aby uzyskać logiczny i poprawny gramatycznie tekst

Na egzamin z angielskiego składa się również praca pisemna, która winna liczyć od 200 do 250 słów. Do wyboru uczniowie mają dwa tematy.

Matura 2021. Zadania i tematy prac pisemnych z ubiegłych lat

MATURA 2020

Matura 2020 angielski rozszerzenie. Odpowiedzi, ARKUSZ CKE. ...

 1. Temat 1 - Niektóre firmy umożliwiają pracownikom zabieranie psa do pracy. Napisz rozprawkę, w której przedstawisz dobre i złe strony takiego rozwiązania.
 2. Temat 2 - Obejrzałeś(-aś) ostatnio finał programu typu talent show. Uważasz, że osoba, która wygrała w wyniku głosowania widzów, wcale nie była najlepsza. Napisz artykuł, w którym uzasadnisz, dlaczego występ zwycięzcy nie zasługiwał na wygraną, i zaproponujesz inny sposób wyłaniania zwycięzcy w tego typu programach.

MATURA 2019

Matura 2019. JĘZYK ANGIELSKI poziom rozszerzony 8.05.2019 od...

 1. Temat 1 - Coraz więcej firm umożliwia swoim pracownikom wykonywanie pracy zawodowej w domu, zamiast w siedzibie firmy. Napisz rozprawkę, w której przedstawisz wady i zalety takiego rozwiązania.
 2. Temat 2 - Zwiedziłeś(-aś) wystawę fotograficzną, która dotyczyła problemu zaśmiecania środowiska naturalnego plastikiem. Napisz artykuł na temat tej wystawy. W swoim artykule opisz zdjęcie z wystawy, które wywarło na Tobie największe wrażenie, i wyraź swoją opinię na temat skuteczności takich wystaw w walce z tym problemem.

MATURA 2018

Matura 2018 język angielski poziom rozszerzony. Matura z jęz...

 1. Temat 1 - Coraz częściej pojawiają się propozycje wprowadzenia zakazu wjazdu samochodów do centrów miast. Napisz rozprawkę, w której przedstawisz dobre i złe strony wprowadzenia takiego zakazu.
 2. Temat 2 - Bieganie stało się bardzo popularne wśród osób dbających o swoją kondycję. Napisz artykuł, w którym omówisz przyczyny popularności tej formy aktywności fizycznej i zrelacjonujesz ciekawą imprezę dla biegaczy, w której brałeś(-aś) udział.

MATURA 2017

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie