Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Prawo jazdy. PORD - 20 egzaminatorów na zwolnieniu lekarskim. "Akcja protestacyjna nie jest strajkiem"

Krzysztof Dunaj
Krzysztof Dunaj
Przemyslaw Swiderski
W poniedziałek, 4 lipca br., rozpoczęła się akcja protestacyjna egzaminatorów kandydatów na kierowców. Dzień później w Kielcach odbyła się specjalna konferencja zorganizowana przez egzaminatorów. W związku z akcją w trójmiejskich oddziałach PORD nie odbywa się część egzaminów praktycznych na prawo jazdy. Jak długo potrwa strajk? "Akcja trwa i dołączają do niej kolejne WORD-y" - mówi jeden z egzaminatorów. Głos w sprawie zabrał również dyrektor Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

Jak długo potrwa protest w trójmiejskich oddziałach PORD?

- Ja nie mówię o proteście, a o niezdolności do pracy spowodowanej chorobą ponad 20 egzaminatorów - podkreśla w rozmowie z "Dziennikiem Bałtyckim" dyrektor Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego, Roman Nowak. - Okres jest uzależniony od czasu trwania takiego zwolnienia lekarskiego. Te, które mam dzisiaj, wskazują, że w tym tygodniu stopniowo będzie następował powrót do zdrowia i pracy.

Dyrektor Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego powiedział, że niektóre zwolnienia lekarskie wygasają dzisiaj (05.07), niektóre w środę (6.07), a inne w czwartek (07.07) i piątek (08.07).

Akcja cały czas trwa

5 lipca br. Wiesław Kubowicz, egzaminator z Rzeszowa, poinformował "Dziennik Bałtycki", że do akcji dołączył Szczecin (100%), Gorzów Wielkopolski (100%) oraz Elbląg (50%).

- Akcja trwa i dołączają do niej kolejne WORD-y - dodał podczas specjalnej konferencji egzaminator z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kielcach, Tomasz Dziuganowski. - Czekamy również na tych, którzy się wahają. Protest nie jest strajkiem i na pewno nie odbywa się przeciwko dyrektorom WORD-ów, ani przeciwko marszałkom województw. Nasze postulaty są skierowane wyłącznie do ministra infrastruktury.

Tomasz Dziuganowski podkreślił, że akcja protestacyjna nie jest strajkiem - co jest bardzo ważne i istotne.

Egzaminatorzy w postulatach żądają pełnej niezależności i obiektywności decyzji egzaminatora dotyczącej wyniku egzaminu. Ma się również zmienić system egzaminowania w zakresie podniesienia poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Egzaminatorzy oczekują także większego wynagrodzenia.

- Wnosimy o niezwłoczne podjęcie działań mających za zadanie uruchomienie stosownych procedur realizujących nasze postulaty w terminie do 31 lipca bieżącego roku - powiedział Tomasz Dziuganowski. - Wnioskowane postulaty mają dla nas priorytetowe znaczenie. Wnosimy także o spotkanie z naszymi przedstawicielami w terminie nie dłuższym niż 14 dni.

Poniżej zapis z konferencji, która odbyła się w Kielcach (05.07.2022 r.)

od 16 lat
Wideo

Policyjne drony na Podkarpaciu w akcji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki