Prawie tysiąc nominacji medyków i farmaceutów

RedakcjaZaktualizowano 
W plebiscycie Hipokrates Pomorza 2016 nasi Czytelnicy wybiorą pracowników roku w służbie zdrowia. Na laureatów czekają zaszczytne tytuły, statuetki i cenne nagrody.

Zainteresowanie naszą akcją Hipokrates Pomorza 2016 przeszło najśmielsze oczekiwania. Każdego dnia napływają do nas przesyłane przez Czytelników nowe nominacje lekarzy, dentystów, pielęgniarek i farmaceutów. W skali całego Pomorza jest ich już prawie tysiąc!

- W związku z tym postanowiliśmy, że głosowanie rozpoczniemy tydzień później, czyli za tydzień, w piątek, 8 lipca - mówi Agnieszka Król z „Dziennika Bałtyckiego”. - Chcemy dać jak największej liczbie Czytelników szansę na zgłoszenie swojej kandydatki lub kandydata. Z drugiej strony rozpoczął się sezon urlopowy i kontakt z kandydatami bywa utrudniony.

Do nagrody Hipokrates Pomorza 2016 nominować można lekarzy, dentystów oraz pielęgniarki i położne, które cieszą się uznaniem i szacunkiem oraz sympatią swoich pacjentów. W plebiscycie będzie można głosować także na aptekarzy, przychodnie i gabinety lekarskie oraz szpitale. Kandydatów można zgłaszać za pomocą formularza umieszczonego w internecie na stronie w naszym serwisie www.dziennikbaltycki.pl/hipokrates.

Dwa etapy głosowania
Głosowanie w naszym plebiscycie rozpocznie się już w piątek, 8 lipca. Tego dnia opublikujemy listy nominowanych lekarzy, pielęgniarek i farmaceutów oraz placówek służby zdrowia. Zgłoszenia nowych kandydatów będą przyjmowane jeszcze do 17 lipca.

Osobno w Gdańsku i Sopocie, w Gdyni oraz w pomorskich powiatach Czytelnicy będą głosować na Lekarza Rodzinnego Roku, Pediatrę Roku, Dentystę Roku, Pielęgniarkę lub Położną Roku, Aptekarza Roku i najbardziej przyjazną pacjentom placówkę służby zdrowia - przychodnię lub gabinet lekarski.

Pierwszy etap głosowania zakończy się w piątek, 29 lipca, a zwycięzcy w każdej kategorii, z każdego miasta i powiatu, zachowując zdobyte głosy awansują do wojewódzkiego finału plebiscytu, który rozpocznie się 1 sierpnia i potrwa do 12 sierpnia.

Niezależnie od głosowania w powiatach, także od 1 lipca, będzie można głosować, aby przyznać tytuł Hipokrates Pomorza 2016 pomorskim lekarzom specjalistom. Czytelnicy wybiorą m.in. Ginekologa Roku, Chirurga Roku, Ortopedę Roku, Okulistę Roku i Kardiologa Roku. Nasi Czytelnicy wybiorą także Szpital Roku na Pomorzu.

Wielka medyczna gala plebiscytu
Uroczyste zakończenie plebiscytu, wręczenie statuetek, dyplomów i nagród odbędzie się pod koniec sierpnia podczas uroczystej gali plebiscytu w Gdańsku. Do „Dziennika Bałtyckiego” zostanie dołączony specjalny dodatek, na łamach którego przedstawimy wszystkich laureatów. Wcześniej, w czasie trwania plebiscytu, kandydatów będziemy prezentować na łamach gazety i w internecie. O lekarzach, pielęgniarkach, położnych i aptekarzach będziemy pisać w tygodnikach powiatowych dołączanych w piątek do gazety oraz na stronach serwisów www.dziennikbaltycki.pl i www.naszemiasto.pl.

Czekają nagrody
Zwycięzcy powiatowego etapu plebiscytu otrzymają dyplomy i zaproszenia na uroczystą galę. Zostaną także obszernie zaprezentowani na łamach powiatowych tygodników „Dziennika Bałtyckiego”. Awansują też do wojewódzkiego finału głosowania zachowując głosy zdobyte w pierwszym etapie plebiscytu.

Zwycięzcy wojewódzkiego finału w kategoriach Lekarz Rodzinny Roku, Pediatra Roku, Dentysta Roku, Ginekolog Roku, Chirurg Roku, Ortopeda Roku, Okulista Roku i Kardiolog Roku podczas uroczystej gali otrzymają statuetki i imiennie sygnowane wieczne pióra. Pielęgniarki i Położne Roku oraz Aptekarze Roku także zdobędą statuetkę oraz tablet. Na laureatów pierwszych trzech miejsc w wojewódzkim finale w wymienionych wyżej kategoriach czekają też zaproszenia na trzydniowy pobyt w luksusowym hotelu Doris SPA w Kołobrzegu.

Nagrodami dla szpitali i innych placówek medycznych, które zdobędą najwięcej głosów w wojewódzkim finale, będą prezentacje na łamach „Dziennika Bałtyckiego”. Szpital Roku i Przychodnia / Gabinet Roku będą mogły zaprezentować się na łamach czterostronicowego dodatku do naszej gazety, zdobywcy drugich i trzecich miejsc w tych kategoriach otrzymają vouchery na promocję odpowiednio na dwóch i jednej stronie w naszej gazecie.

Partnerem plebiscytu jest Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Gdańsku. Naszą akcję honorowym patronatem objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Informacji o plebiscycie udziela Agnieszka Król - tel. 797 001 047, e-mail: agnieszka.krol@polskapress.pl.

polecane: FLESZ: Podział Mandatów po wyborach parlamentarnych

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie