Nasza Loteria

Poznański protest został odrzucony

Janusz Woźniak
Ostatni ligowy mecz Lotosu Wybrzeża wygrany na własnym torze z Lecha Poznań 69:16 jeszcze pewnie długo będzie wzbudzał emocję. Goście w trakcie meczu demonstrowali swoje niezadowolenie ze stanu przygotowania toru, między innymi w ten sposób, że demonstracyjnie zrywali taśmę startową lub nie wyjeżdżali na tor. Zapowiadali protest i rzeczywiście go złożyli domagając się od Głównej Komisji Sportu Żużlowego nałożenia kary walkowera dla Lotosu Wybrzeża. GKSŻ odrzuciła wniosek poznańskiej drużyny, tłumacząc swoją decyzję… błędami formalnymi ze strony poznańskiego klubu.

W piśmie GKSŻ można między innymi przeczytać:

"Zgodnie z obowiązującymi w polskim sporcie żużlowym przepisami tryb składania protestów jest określony w art. 79 i 80 Regulaminu Sportu Żużlowego. Stosownie do tych przepisów protest można złożyć wyłącznie podczas zawodów, a protest musi być poparty kaucją. W związku z powyższym GKSŻ zwraca uwagę, że dostarczony 9 maja br. protest nie ma podstaw prawnych i dlatego nie może być rozpatrywany".
Szkoda, że GKSŻ nie odniosła się do niesportowego, a wręcz skandalicznego, zachowania poznańskich zawodników w Gdańsku, którego ofiarą padło kilka tysięcy kibiców.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki