Powstanie Airport City Gdańsk, czyli metropolitalne osiedle biznesowo-lotniskowe

Kazimierz NetkaZaktualizowano 
Gdańskie lotnisko ma bardzo dużo atutów
Gdańskie lotnisko ma bardzo dużo atutów Tomasz Bołt
Szybkie połączenia nie tylko drogowe, ale też kolejowe z Gdynią, Gdańskiem, portem morskim - tak skomunikowane ma być nowe „miasteczko” w Gdańsku. To Airport City Gdańsk.

Budowa Airport City Gdańsk była jednym z najważniejszych punktów programu konferencji pt. pt. „Perły Bałtyku - Perły Biznesu. Trójmiasto dla przedsiębiorczych”, w ramach projektu „Prospects in Poland”, którego autorem jest firma Bluevine Consulting.

Zagadnienie to, bardzo istotne w planowaniu rozwoju nie tylko Obszaru Metropolitalnego Trójmiasta, ale i całego województwa pomorskiego, omawiały same panie. Dyskutowały o przyszłości terenów okołolotnioskowych, sposobach najkorzystniejszego ich zagospodarowania.

Na czym gdańskie lotnisko może wygrać? Według Marzenny Krefft, wiceprezes zarządu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy, ma ono kilka wyróżników.

Po pierwsze, znajduje się w III korytarzu transportowym Europy, wytyczonym przez ONZ, a przebiegającym z Helsinek i Sztokholmu przez Bałtyk, Gdańsk, Polskę, Czechy, Węgry Bułgarię aż do Teheranu. Jednocześnie, jest w unijnym, VI korytarzu transportowym Europy, stanowiącym fragment korytarza III. To atut, którego nie mają inne lotniska. Port lotniczy w Gdańsku staje się ważnym węzłem transportowym intermodalnym z olbrzymią przyszłością - stwierdza prezes Marzenna Krefft.

Szczegółowy model biznesowy zostanie sporządzony przez firmę, która zostanie wyłoniona w drodze przetargu.

Zaawansowane przygotowania do stworzenia Airport City są już przy lotnisku Okęcie.

Treści, za które warto zapłacić! REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI

Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

polecane: Afera Amber Gold - liczby, które szokują

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie