Powstał portal wojennej Gdyni

  Powstał portal wojennej Gdyni

  Mariusz Jabłoński

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Gdynianie i osoby związane z miastem będą mogły uczestniczyć w redagowaniu historii miasta. Na specjalnej stronie internetowej www.2wojna.gdynia.pl. będzie można zamieszczać wspomnienia z czasów drugiej wojny światowej oraz zdjęcia z tamtego okresu.
  - Celem tej inicjatywy jest ustalenie obiektywnej i możliwie pełnej informacji o historii naszego miasta w okresie drugiej wojny światowej - mówi Wojciech Szczurek, prezydent miasta. - Gdynia, morska stolica Polski, podobnie jak Warszawa ma szczególne powody, by takie inicjatywy rozwijać.

  Jest to miasto, które powstało w ciągu kilku lat na polach uprawnych i łąkach. Przez to stanowi ewenement w skali światowej. Poczuwamy się do obowiązku poznawania i popularyzowania wojennych losów gdynian i Gdyni, która bardzo ucierpiała podczas wojny.

  Dzięki specjalnej stronie internetowej gdynianie i mieszkańcy całego świata, którzy są związani z tym miastem, będą mogli poznawać dzieje Gdyni publikowane przez internautów. Niezwykle ciekawym materiałem historycznym będą z pewnością zdjęcia z tamtej epoki.

  - Gdynianie uczestniczyli w czynnym i biernym oporze, przyczyniając się do osłabienia okupanta - dodaje Wojciech Szczurek. - Wielu z nich straciło życie w obronie ojczyzny i swojego miasta. Wielu było też masowo wysiedlanych. Poznanie ich losów będzie wyrazem hołdu i szacunku dla tych ludzi.
  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo