Potrawy wigilijne. Przepisy na dania na wigilię i święta. Jakie są najlepsze potrawy wigilijne i świąteczne? Przepisy na potrawy wigilijne i dania na święta Bożego Narodzenia. Zobaczcie receptury na dania na wigilię i na święta Bożego Narodzenia.

Nie odeszły jeszcze w przeszłość czasy, gdy Wigilia była prosta, skromna, niewyszukana, zawsze postna, zaś święta - bogate, zwłaszcza w drób i mięsiwa, ciasta i przysmaki. Zebraliśmy dla was najlepsze świąteczne przepisy pomorskich kół gospodyń wiejskich.

Potrawy wigilijne - przepisy na zupy, sosy, pierogi, sałatki

Jak przyrządzić pyszne pierogi z kapustą i grzybami? Z czego powstaje zupa brzadowa? Jakie składniki są potrzebne do przygotowania sosu kurkowego? Sprawdźcie sprawdzone przepisy na świąteczne zupy, sosy, pierogi, sałatki.

Świąteczne przepisy pomorskich KGW. Zupy, sosy, pierogi, sałatki [ZDJĘCIA]

Przeczytaj także: Przepisy na kaszubskie potrawy wigilijne

Potrawy wigilijne - przepisy na dania rybne

Wigilia w większości polskich domów to nadal postna wieczerza, na której królują ryby. Jak apetycznie i niebanalnie przyrządzić rybę radzą panie z kół gospodyń wiejskich woj. pomorskiego.

Świąteczne przepisy pomorskich KGW. Ryby [ZDJĘCIA]

Potrawy świąteczne - przepisy na dania mięsne

Na pierwsze i drugie święto od dawnych czasów podawane pieczone kaczki z jabłkami, gęsinę z czerwoną kapustą, pieczenie wieprzowe, własnoręcznie wędzone kiełbasy. Skarbnicą najdawniejszych przepisów są pomorskie wsie. Przedstawiamy wypróbowane przepisy na najlepsze potrawy mięsne.

Świąteczne przepisy pomorskich KGW. Dania mięsne [ZDJĘCIA]

Potrawy świąteczne - przepisy na ciasta

Panie z kół gospodyń wiejskich woj.pomorskiego podpowiadają, co można upiec z tradycyjnych produktów. Ciasto z rosą, sernik z makiem, ciastko orzechowe? Sprawdź sam, jak smakują ciasta, które możesz zaserwować na świątecznym stole.

Świąteczne przepisy pomorskich KGW. Ciasta [ZDJĘCIA]

Źródło:Dzień Dobry TVN

BOŻE NARODZENIE 2017 NA POMORZU:

Iluminacje w Parku Oliwskim w Gdańsku


Jarmark świąteczny w Sopocie

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku


QUIZ: Co wiesz o świętym Mikołaju?

Przepisy na 12 potraw wigilijnych

Wyjeżdzasz na święta? Hotele dla zwierząt na Pomorzu

Ceny świątecznych choinek na Pomorzu